Szpital św. Łukasza uruchomił mobilny punkt pobrań
access_time 2020-09-22 11:39:00
Przy Szpitalu Wojewódzkim św. Łukasza w Tarnowie działa punkt pobrań "drive-thru", w którym materiał do badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 pobierany jest od pacjenta przebywającego w samochodzie.

Od poniedziałku 21 września w Szpitalu św. Łukasza można wykonać test w kierunku koronawirusa nie wysiadając z samochodu. Testy wykonywane są w specjalnym namiocie, który został ustawiony pomiędzy parkingiem a budynkami hotelowymi przy szpitalu. Badanie jest bezpłatne, a usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Ze względu na konieczność zapewnienia pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i pracowników, badanie odbywa się z zachowaniem najwyższego reżimu sanitarnego, a pacjent przez cały czas pozostaje w samochodzie, poruszając się wyznaczoną drogą. Osoba zgłaszająca się do wymazu musi posiadać maseczkę ochronną oraz dokument tożsamości. Pobranie wymazu trwa kilkanaście sekund - mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala św. Łukasza.

W ostatnim czasie zmieniły się zasady wykonywania testu na obecność koronawirusa. Teraz to lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może wystawić skierowanie na pobranie wymazu. Mobilny punkt pobrań jest też przeznaczony dla osób, które uzyskały elektroniczne zlecenie w związku z podejrzeniem zarażania koronawirusem (dotyczy to także pacjentów, którzy kończą kwarantannę), a także dla wyjeżdżających do sanatorium. Na badanie trzeba zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i nr PESEL.

Punkt "drive-thru" czynny jest codziennie w godzinach od 8.30 do 13. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 14 631 54 15.

Dodajmy, że mobilny punkt pobrań "drive-thru" działa również w Centrum Zdrowia Tuchów.

Fot. Szpital św. Łukasza

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A