Tarnowscy kibice odpowiedzieli na apel prezydenta Tarnowa: "Idziemy po stadion!"
access_time 2020-09-24 10:42:00
Już ponad 1600 osób podpisało się pod petycją tarnowskich kibiców w sprawie przebudowy stadionu miejskiego w Mościcach. Inicjatorzy deklarują wsparcie dla prezydenta Tarnowa, który ogłosił gotowość miasta do realizacji inwestycji. Jednocześnie zapowiadają, że rozliczą z "każdego słowa" i z każdej "obietnicy" zarówno prezydenta, jak i pozostałych lokalnych polityków.

Prezydent Tarnowa zaprezentował najnowszy projekt przebudowy stadionu miejskiego na początku września. Odnowiony obiekt pomieści 9,5 tys. widzów i ma służyć nie tylko żużlowcom, ale też piłkarzom. Zgodnie z kosztorysem remont Jaskółczego Gniazda pochłonie około 120 milionów złotych. Roman Ciepiela przyznał, że w budżecie nie ma na to pieniędzy. Liczy jednak, że potrzebną kwotę uda się pozyskać z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Zaznaczył przy tym że to, czy miasto otrzyma dotację, w dużej mierze będzie zależało od aktywności lokalnych parlamentarzystów, radnych, mieszkańców i kibiców. - Zwrócę się do wszystkich, którzy dobrze miastu życzą i chcieliby, żeby był tutaj dobrze skonstruowany stadion, aby wspólnie podjęli starania o pozytywną decyzję dla naszego miasta - zapowiadał Roman Ciepiela.

Na apel prezydenta odpowiedzieli tarnowscy kibice, którzy uruchomili w Internecie list poparcia dla prezydenta Tarnowa w sprawie przebudowy stadionu miejskiego. Inicjatorzy petycji nie ukrywają, że podchodzą z rezerwą do kolejnej deklaracji prezydenta, zapowiadają jednak, że w tej kwestii będą mówić jednym głosem. - Jednocześnie ROZLICZYMY z każdego pojedynczego słowa i każdej dotychczasowej obietnicy, składanej w świetle kamer i blasku fleszy. Prezydenta, Radnych Miejskich, Posłów i Senatorów Ziemi Tarnowskiej. KAŻDEGO! Liczymy, że wszyscy oni zdadzą nam sprawę z tego w jaki sposób i kogo udało im się przekonać do pozyskania środków na przebudowę Jaskółczego Gniazda. Nie pozwolimy im na kolejne polityczne ustawki i kupowanie sobie czasu naszym kosztem. KONIEC DEKLARACJI. CZAS DZIAŁAĆ! IDZIEMY PO STADION! - napisali organizatorzy petycji.

Link do petycji znajduje się TUTAJ

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A