"Stary" szpital poszukuje lekarzy. Brakuje personelu
access_time 2020-11-02 11:11:00
Specjalistyczny Szpital im Edwarda Szczeklika w Tarnowie poszukuje personelu medycznego do pracy z pacjentami chorymi na Covid-19. Chodzi przede wszystkim o lekarzy, ale zatrudnienie znajdą też pielęgniarki, czy ratownicy medyczni.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną Specjalistyczny Szpital im Edwarda Szczeklika w Tarnowie poszukuje kadry medycznej do pracy z pacjentami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub chorymi na Covid-19. Brakuje przede wszystkim lekarzy. - Jeśli chodzi o personel średni, rotujemy pielęgniarki. Mam już konkretną deklarację pomocy, jestem po rozmowach z panią rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i mimo, że na początku mówiliśmy o liczbie 10 - 20 studentów ostatniego roku pielęgniarstwa, którzy zostaliby zatrudnieni, wsparliby pracę personelu pielęgniarskiego szpitala, to z wielką radością otrzymałem informację, że chodzi o 35 osób. Dogrywamy w tej chwili sprawy kadrowe - mówi Marcin Kuta, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika.

Pierwsza grupa studentów i studentek pielęgniarstwa rozpocznie pracę od jutra. Trwa ustalanie, na jakich konkretnie oddziałach będą pracować. - Wszyscy mają już za sobą kontakty z pacjentami w ramach zajęć klinicznych, czy praktyk. Oczywiście pracować będą pod nadzorem doświadczonych pielęgniarek szpitalnych. Myślę, że będą dla nich wielką pomocą - mówi rektor PWSZ, dr hab. Małgorzata Kołpa, zaznaczając, że już od kilku dni w tzw. „punktach wymazowych”, karetkach oraz DPS-ie pracuje już około 15 osób z PWSZ.

- W personelu średnim braków nie powinniśmy mieć. Kłopot jest z lekarzami. Nigdy ich nie wystarczało, zawsze chciałoby się mieć więcej. Te ostatnie dodatnie zakażenia lekarzy, kwarantanny, czy tez objawy, które powodują, że te osoby zostają w domu, sprawiają że z dnia na dzień kogoś nie ma i stajemy na głowie, żeby ktoś jednak do pracy przyszedł. Stąd zwróciłem się nawet z prośbą zarówno do lekarzy rodzinnych POZ, jak i pracujących w lecznictwie specjalistycznym, by poświęcili kilka godzin z pracy lub z wolnych godzin i zgłosili się do pracy do szpitala przy chorych na Covid-19 - dodaje Marcin Kuta.

Osoby chętne do pracy proszone są o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 14 63 10 484 lub 14 63 10 474. Zgłoszeń dokonywać można również drogą mailową, pisząc na adres: administracja@ssz.tar.pl lub kadry@ssz.tar.pl.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A