Bezpłatne przejazdy i dodatkowe linie autobusowe na cmentarze
access_time 2020-10-27 05:30:00
Podobnie jak w latach ubiegłych, w dniach 31 października, 1 i 2 listopada, na ulice Tarnowa wyjadą dodatkowe linie autobusowe, natomiast w dniu Wszystkich Świętych osoby korzystające z tarnowskiego transportu publicznego mogą podróżować nieodpłatnie.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie uruchomił sześć linii okolicznościowych oznaczonych C1, C2, C3, C4, C5 i C6, które będą kursować w okolice miejskich cmentarzy. Zaplanowane są także dodatkowe kursy na linii nr 9. Na Wszystkich Świętych zmienią się też trasy niektórych linii komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska w dniu Wszystkich Świętych:

Kursy na cmentarz w Krzyżu

Linia C1 będzie kursować z ul. Szkotnik ulicami: al.Solidarności, Mickiewicza, Goldhammera, Sitki, al. Matki Bożej Fatimskiej do cmentarza w Krzyżu. Pierwszy autobus z ul. Szkotnik odjedzie o godz. 7.00, a ostatni z przystanku Krzyska-Cmentarz odjedzie o godz. 18.05. Autobusy będą jeździć co 6 min w godzinach szczytu, a w pozostałym czasie co 10 – 20 min.

Dodatkowy autobus do cmentarza w Krzyżu (C4) będzie też kursował z al. Jana Pawła II przez ul. Słoneczną, al. Matki Bożej Fatimskiej oraz ul. Krzyską, powrót tą samą trasą. Rozkład jazdy linii C4 przewiduje wykonanie 12 kursów do cmentarza i z powrotem od 8:40 do 17:07.

Kursy na cmentarz w Mościcach

Wszystkie autobusy linii C2 do cmentarza w Mościcach będą kursować z ul.Sikorskiego przez ul.Krakowską, Pułaskiego, Mościckiego, Kwiatkowskiego, Mościce-Plac, Czerwonych Klonów, Czerwoną, Sienkiewicza, Zaciszną do przystanku końcowego Czarna Droga – Cmentarz w sąsiedztwie wejścia do cmentarza w Mościcach. Pierwszy autobus z ul.Sikorskiego odjedzie o godz. 7.00, ostatni z przystanku Czarna Droga - Cmentarz o godz. 18.10.

Kursy na cmentarz w Klikowej

Autobusy na cmentarz w Klikowej na linii C3 będą kursowały z Os. Jasna II ulicami Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Słoneczną, al. Matki Bożej Fatimskiej, Mickiewicza, al.Solidarności, Klikowską i Bajdy, powrót tą sama trasą. Rozkład jazdy przewiduje wykonanie 18 kursów do cmentarza i z powrotem od godz. 8:25 do 17:20.

Dodatkowo autobusy na linii C5 będą kursowały z al. Jana Pawła II przez ul. Słoneczną, al.M.B.Fatimskiej, Mickiewicza, al.Solidarności i Klikowską, powrót tą samą trasą. Obowiązują wszystkie przystanki za wyjątkiem przystanku Mickiewicza - Teatr. Rozkład jazdy linii C5 przewiduje wykonanie 7 kursów do cmentarza i z powrotem od 08:10 do 15:10.

Linia C6 będzie kursowała z al. Jana Pawła II przez ul. Słoneczną, Starodąbrowską, Lwowską, Konarskiego, Narutowicza, Sikorskiego, Szkotnik, Szujskiego i Klikowską. Rozkład jazdy przewiduje wykonanie 7 kursów do cmentarza i z powrotem od 08:10 do 15:10.

W niedzielę, 1 listopada każdy pasażer będzie mógł za darmo skorzystać z tarnowskiej komunikacji miejskiej. Wszystkie linie będą także kursować według rozkładów jazdy na dni świąteczne. Należy też pamiętać, że 30 października nastąpi zmiana rozkładu jazdy MPK.

Ze względu na zmianę organizacji ruchu autobusy nr 6, 14, 31, 206, 208, 224 i 225 będą jeździć według zmienionych tras przejazdu w sąsiedztwie cmentarzy.

Linie nr 6 i 206  autobusy w kierunku Krzyża będą kursować ulicami Nowodąbrowską i Jaracza pomijając przejazd ulicą Krzyską na odcinku od al. Matki Bożej Fatimskiej do ul. Jaracza, trasy powrotne tych linii bez zmian.

Linia nr 14 z Os. Zbylitowska Góra w kierunku Mościc i al. Jana Pawła II będzie kursować przez ul. Norwida i Sienkiewicza z pominięciem ulicy Zacisznej. W kursach wykonywanych z al. Jana Pawła II w kierunku Os. Zbylitowska Góra trasa linii 14 nie ulega zmianie.

Linia nr 224 z Mościc w kierunku Zbylitowskiej Góry i Zgłobic. Autobusy obsługujące tę linię będą kursować ulicą Sienkiewicza i Zbylitowską z pominięciem przejazdu ulicami Zaciszną i Czarną Drogą, trasa w kierunku Mościc nie ulega zmianie.

Linie nr 31, 208, 225 i 227  autobusy wykonujące kursy z Góry Św. Marcina w kierunku al. Jana Pawła i Szpitala Św. Łukasza (na linii nr 31) oraz w kierunku ul. Pułaskiego (na liniach 208, 225 i 227), w związku ze zmianą organizacji ruchu, będą kursować ulicami Małeckiego, Stanisza, Dąbrowskiego i Konarskiego z pominięciem przejazdu ulicą Tuchowską na odcinku od ul. Małeckiego do ul. Narutowicza. Autobusy będą zatrzymywały się na przystanku Konarskiego Sąd zamiast na pomijanym przystanku Tuchowska – Cmentarz. Trasa linii 31 w kursach w kierunku Góry Św. Marcina oraz trasy linii 208, 225 i 227 w kierunku Tarnowca nie ulegają zmianie.

Szczegóły dostępne na stronie komunikacja.tarnow.pl .

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A