W piątek rusza remont Bernardyńskiej. Szykujcie się na spore utrudnienia
access_time 2020-11-04 09:49:00
W najbliższy piątek 6 listopada rozpocznie się remont ulicy Bernardyńskiej. Roboty drogowe obejmą odcinek wzdłuż kościoła o.o. Bernardynów i skweru ks. kpt. Piotra Gajdy. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia, które potrwają przynajmniej dwa miesiące.

Na zakres robót będzie składać się wymiana podbudowy jezdni i chodników oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, nawierzchni chodników z płyt granitowych, odzyskanych w ramach remontu tarnowskiego Rynku oraz zjazdów z kostki granitowej. Drogowcy planują ułożyć nowe krawężniki granitowe i podwyższyć już istniejące przejście dla pieszych.

W związku z robotami drogowymi ul. Bernardyńska zostanie wyłączona z ruchu, przygotowano objazdy: od skrzyżowania ul. Krakowskiej – Sikorskiego – Narutowicza następującymi ulicami: Narutowicza, Konarskiego, Dąbrowskiego, Kołłątaja, Drzewną do ul. Lwowskiej. Drugim alternatywnym wariantem jest objazd od skrzyżowania ul. Targowej – Bernardyńskiej – Bema - N. M. Panny ciągami ulic: N. M. Panny, Narutowicza, Mostową i Kołłątaja do ul. Szerokiej.

Będzie obowiązywał także objazd dla autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 2, 9, 12 i 30 od ulicy Krakowskiej będą kursować ulicami Narutowicza, Konarskiego, Dąbrowskiego, Kołłątaja i Drzewną do ul. Lwowskiej. Na trasie objazdu linii 2, 9 12 i 30 będą obowiązywały przystanki: tymczasowy przystanek Narutowicza – Bandrowskiego, istniejący przystanek Narutowicza – Wodna, tymczasowy przystanek Dąbrowskiego – Westwalewicza. Nieczynne będą przystanki: Bema – Szkoła, Bema – Targowa, Lwowska – Szeroka.

Źródło: UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A