Tej zimy w Tarnowie będzie tylko jedno lodowisko
access_time 2020-11-26 09:28:00
W tym sezonie w Tarnowie zostanie otwarte tylko jedno lodowisko, przy ulicy Wojska Polskiego. Mościcka ślizgawka będzie nieczynna z powodu przekształcenia znajdującej się w jej pobliżu Areny Jaskółki Tarnów na polowy szpital dla chorych na COVID-19.

Otwarcie obiektu przy ulicy Wojska Polskiego jeszcze kilka dni temu stało pod znakiem zapytania, bo nie było jednoznacznych wytycznych epidemicznych. - Sprawa wyjaśniła się dopiero, gdy zdecydowano, że wyciągi narciarskie zostaną uruchomione. Lodowiska mają działać na podobnych zasadach. Wiele miast w Polsce otworzy je już w najbliższy weekend, więc poszliśmy w ślad za nimi - tłumaczy Arkadiusz Marszałek, dyrektor TOSiR.

Jak wyjaśnia Arkadiusz Marszałek z obiektu będzie mogła korzystać ograniczona liczba osób - zgodnie z obecnymi wytycznymi jedna osoba na 10 m kw. powierzchni, a to oznacza, że jednocześnie na obiekcie przy Wojska Polskiego może ślizgać się 80 osób. - Na płycie nie będą obowiązywać maseczki, ich noszenie obowiązkowe będzie jedynie w trakcie oczekiwania na wejście, w wypożyczalni łyżew, przy kasie – dodał dyrektor. TOSiR zapewnia, że łyżwy w wypożyczalni i wyposażenie lodowiska będą dezynfekowane.

Jeżeli tylko pozwolą na to warunki pogodowe lodowisko zostanie otwarte w niedzielę, 6 grudnia. Żeby tak się stało konieczna jest odpowiednia temperatura powietrza. Jeśli przez tydzień temperatura w ciągu dnia nie będzie wyższa niż 10 st. C, a w nocy spadać będzie do-2, 3 stopni poniżej zera, wówczas można rozpocząć tworzenie lodowej płyty. Takie warunki ostatnio były, więc trwają prace przygotowawcze, agregat już chłodzi taflę.

Ceny biletów za korzystanie z obiektu nie ulegają zmianie – będą obowiązywać ubiegłoroczne stawki. Koszt jednej tercji to 5,50 zł za bilet ulgowy, w przypadku normalnego 8 zł. Niższe opłaty przygotowano dla posiadaczy Karty Tarnowskiej Rodziny, za 45 minut zapłacimy 3,50 zł, Karty Tarnowskiego Seniora oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium  - 4,50 zł. W tym roku za wypożyczenie łyżew zapłacimy 5 zł, a za ich ostrzenie 4 złote.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A