Od soboty otwarte sklepy i usługi w galeriach handlowych. Co się zmieni w Gemini Park?
access_time 2020-11-27 17:59:00
Od soboty, 28 listopada zostanie zniesiony trwający blisko miesiąc lockdown centrów handlowych. Oznacza to, że w Gemini Park Tarnów – największym centrum handlowym w regionie, do oferty działających w tej chwili ponad 40 sklepów i punktów usługowych, dołączy od soboty kolejne blisko 100 lokali.

Czynne będą m.in. sklepy z ubraniami, dodatkami i butami, a także te oferujące elektronikę, meble, wyposażenie wnętrz, multimedia oraz rzeczy dla dzieci. Działalność wznawiają również perfumerie, jubilerzy oraz sklepy sportowe. Ponadto, będzie można skorzystać z pełnej oferty usługowej. Czynne są także restauracje i kawiarnie, które prowadzą sprzedaż wyłącznie "na wynos" i "z dostawą".

- Zniesienie lockdownu sprawia, że możemy rozpocząć sezon zakupów świątecznych. Co więcej, klienci, którzy nas odwiedzą w najbliższych dniach wciąż będą mogli skorzystać z ofert w ramach trwającego Black Week. Zakupy jednak będą przebiegać wg wszystkich dotychczasowych zasad - zarówno obiekt Gemini Park, jak i lokale najemców, są przygotowane do bezpiecznej obsługi klienta. Utrzymywany jest reżim sanitarny oraz własne procedury, które wykraczają daleko poza rządowe wytyczne - mówi Joanna Rzepecka-Zienko, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

Obowiązujące zasady wiążą się m.in. z limitem liczby klientów w sklepach oraz w samym centrum handlowym. O tym, ile osób może wejść do danego sklepu lub punktu usługowego informują specjalne komunikaty w witrynach, a także pracownicy lub ochrona. Nad limitem w galerii czuwa nowoczesny system liczący klientów.

Robiący zakupy są także zobowiązani do przestrzegania zasady DDM, czyli dezynfekcji rąk przed wejściem do galerii i do sklepu, zachowania dystansu min. 1,5 metra, a także zasłaniania nosa i ust, np. maseczką.

Podobnie jak w minionych miesiącach, odwiedzający znajdą na terenie galerii dyfuzory z płynem odkażającym, a w toaletach praktyczne informacje z rekomendacjami GIS, pokazujące m.in. jak prawidłowo myć ręce, a także zdejmować i zakładać rękawiczki.

Na terenie centrum handlowego będzie można zaopatrzyć się w maseczki. O tym, gdzie je kupimy, informują specjalne komunikaty rozlokowane m.in. przy wejściu do centrum handlowego oraz na witrynach sklepowych. W galerii znaleźć można również komunikaty graficzne z obowiązującymi zasadami, które przypominają zwłaszcza o zasadzie DDM.

Zaostrzone są także procedury związane z czystością. Jak zapewnia szefostwo galerii, regularnie w ciągu dnia dezynfekowane są toalety, a także miejsca mające częsty kontakt z dłońmi np. poręcze, klamki, przyciski. Także w sklepach prowadzona jest częściej dezynfekcja m.in. stref kasy czy przymierzalni. Nad przestrzeganiem reguł czuwać ma ochrona.

- Gemini Park Tarnów jest w pełni przygotowany na sobotnie pełne otwarcie. Od wielu miesięcy nasze centrum handlowe dokłada wszelkich starań, aby zakupy przebiegały bezpiecznie. Także teraz,
w okresie przedświątecznym, do tej kwestii podchodzimy z niezwykła rozwagą i odpowiedzialnością, stosując się do wszystkich zaleceń władz, ale także wdrażając własne procedury. Tym samym tworzymy komfortowe warunki, w których klient może robić bezpieczne zakupy
- mówi przedstawicielka tarnowskiej galerii.

Jednocześnie jednak Gemini Park apeluje do klientów. - W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest abyśmy wykazali się niezwykłą troską o siebie oraz innych. Wybierając się na zakupy do centrum handlowego, stosujmy się więc do wszystkich zasad sanitarnych. Zakładajmy maseczki, dezynfekujemy ręce tak często jak to możliwe, zachowujmy dystans. Zwracajmy także uwagę na komunikaty - apeluje Rzepecka-Zienko.

Komentarze...