Nowi funkcjonariusze w szeregach tarnowskiej policji
access_time 2020-12-02 14:05:00
Siedmiu rekrutów zasiliło szeregi tarnowskiej policji. W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie odbyło się dziś ślubowanie nowych policjantów.

Podczas dzisiejszej uroczystości komendant miejski policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim młodzi policjanci. Następnie każdemu z funkcjonariuszy wręczył legitymację służbową, zasady etyki policjanta i pogratulował wyboru zawodu. Nowi mundurowi rozpoczną służbę w swoich komisariatach i wydziałach po kilkumiesięcznym przeszkoleniu podstawowym i adaptacji zawodowej.

Jak informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji, w  tym roku do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zostało skierowanych 28 osób, w tym dwie kobiety. - Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie. Kolejne przyjęcia planujemy w połowie grudnia bieżącego roku. Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami - mówi rzecznik.

Szczegóły dotyczące rekrutacji do policji znajdziecie tutaj

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A