Tradycyjnej wigilii dla ubogich w tym roku nie będzie
access_time 2020-12-04 10:03:00
Z powodu epidemii koronawirusa w Tarnowie nie będzie w tym roku wieczerzy wigilijnej dla ubogich, bezdomnych i samotnych, corocznie organizowanej przez diecezjalne Caritas. W zamian potrzebujący otrzymają paczki żywnościowe z najpotrzebniejszymi produktami.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła organizację tradycyjnej wieczerzy, która od lat odbywała się w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn. Nie będzie więc spotkania przy stole, dzielenia się opłatkiem i kolędowania, potrzebujący otrzymają za to paczki ze świątecznym prowiantem. Przygotowują je wolontariusze.

 - Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będzie można organizować większych spotkań, więc nie będzie możliwości przygotowania diecezjalnej wigilii dla ubogich, która odbywała się każdego roku w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn. Będziemy chcieli przyjść z pomocą konkretnym osobom, które najczęściej korzystały z tej formy wsparcia. Z myślą o potrzebujących przygotowane zostaną paczki żywnościowe - mówi dyrektor Caritas ks. Zbigniew Pietruszka.

W parafiach diecezji do końca adwentu można też kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. To prawie 76 tys. małych świec i 12 tys. dużych. Fundusze zebrane dzięki dystrybucji świec przeznaczone są na potrzeby najmłodszych z ubogich rodzin.

Fot. Archiwum Caritas DT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A