W Lusławicach powstanie blok mieszkalny w ramach programu Mieszkanie Plus. Gmina dostała od rządu 8,5 mln zł
access_time 2020-12-10 10:35:00
8,5 mln zł – tyle rządowych ekstra pieniędzy otrzymała gmina Zakliczyn na inwestycje, które minimalizować mają negatywne gospodarcze skutki wywołane przez pandemię koronawirusa. To najwięcej ze wszystkich samorządów w powiecie tarnowskim. Za te pieniądze zostanie wybudowany budynek mieszkalny wielorodzinny na 40 mieszkań w Lusławicach.

W ramach pierwszej rządowej tarczy antykryzysowej gmina Zakliczyn dostała przeszło 1,6 mln zł wsparcia na dowolne lokalne działania. Pieniądze te posłużyły przede wszystkim jako wkład własny samorządu do drugiego etapu rewitalizacji rynku w Zakliczynie. Inwestycja ta realizowana jest ze wsparciem finansowym województwa małopolskiego w ramach programu rewitalizacji wsi oraz miasteczek.

Teraz, w ramach drugiego rozdziału środków dla samorządów z tarczy antykryzysowej, gmina otrzymała rekordowe 8,5 mln zł. Tym razem środki finansowe przydzielane były już na konkretne zadania inwestycyjne. Będzie to budowa bloku mieszkalnego na 40 mieszkań w Lusławicach.

- Mieszkania w Lusławicach będą mieszkaniami wykończonymi „pod klucz”. Mamy już pełną dokumentację i wszystkie niezbędne pozwolenia. Jeszcze w grudniu tego roku ogłosimy przetarg i wkrótce rozpoczną się prace budowlane. – informuje burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A