Marcin Pałach na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce
access_time 2020-12-29 17:25:00
Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji i prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej Marcin Pałach jest jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce – wynika z rankingu branżowego portalu WaszaTurystyka.pl.

Grupa ekspertów – w tym przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej, firm turystycznych, branżowych stowarzyszeń i mediów oraz dziekan WSTiE – wybrali 100 osób, które w mijającym roku miały największy wpływ na polską turystykę. Po raz pierwszy znalazł się na niej przedstawiciel Tarnowa – Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji oraz prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Ranking organizowany jest od 2016 r. przez biznesowy Magazyn Wasza Turystyka, skierowany do przedstawicieli branży turystycznej. W tegorocznej edycji wskazanych zostało rekordowo wielu, bo aż 338 kandydatów, spośród których jury wybrało finałową „setkę”. Na setnym miejscu znalazł się Marcin Pałach. Jury wyróżniło go za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju turystyki zarówno lokalnej, małopolskiej, jak i na poziomie ogólnokrajowym.

- Kierowane przez niego od 2003 roku CIT stało się wzorcem doskonałego punktu informacji. To wielokrotny zdobywca I miejsca w konkursie POT na najlepsze centrum informacji turystycznej w Polsce, posiada najwyższą kategorię czterech gwiazdek w systemie certyfikacji, stanowi również ważny element Małopolskiego SIT. Pałach jest współautorem i realizatorem spójnej i skutecznej polityki turystycznej, dzięki której coraz więcej turystów odwiedza podregion tarnowski - napisano w uzasadnieniu wyników rankingu.

Marcin Pałach całe swoje zawodowe życie związał z turystyką. Zostając dyrektorem TCI – wówczas działającego pod nazwą Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki – wprowadził standardy funkcjonowania jednostki oraz obsługi klientów, które zostały uznane za wzorcowe. Były one podstawą wielokrotnego nagradzania TCI tytułem najlepszego centrum informacji turystycznej w Polsce, łącznie z uznaniem go za „najlepsze z najlepszych” w roku 2013, pięćdziesiątym roku istnienia polskiego systemu informacji turystycznej.

Dyrektor Pałach jest pomysłodawcą oraz członkiem-założycielem Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Sprawuje również funkcję prezesa zarządu TOT. Organizacja realizuje liczne projekty związane z promocją i rozwojem turystyki regionu tarnowskiego. Do najważniejszych należą projekty inwestycyjne realizowane na terenie kilku gmin regionu i w samym Tarnowie oraz projekt promocji regionu poprzez enoturystykę. ENOTarnowskie zdobyło certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej w 2019 r.

Od sześciu kadencji Marcin Pałach jest również prezesem Forum Informacji Turystycznych – ciała doradczego Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest również przedstawicielem miasta Tarnowa i członkiem Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Wcześniej zaangażowanie dyrektora Pałacha zostało docenione Odznaką Honorową Ministra Gospodarki “Za zasługi dla turystyki”.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A