Radny Piotr Wójcik został wiceprezesem spółki Tauron Dystrybucja Pomiary
access_time 2021-01-15 10:00:00
Wiceprzewodniczący tarnowskiej rady miasta Piotr Wójcik został wiceprezesem Tauron Dystrybucja Pomiary - spółki skarbu państwa. Wcześniej przez cztery lata był kierownikiem tarnowskiego oddziału KRUS.

Jak informuje zespół prasowy Tauronu, Piotr Wójcik został powołany przez Radę Nadzorczą na stanowisko wiceprezesa zarządu Tauron Dystrybucja Pomiary 15 grudnia 2020 roku. Zarząd poprzedniej kadencji działał w składzie dwuosobowym do czerwca 2020 roku. - W zarządzie nowej kadencji stanowisko wiceprezesa nie zostało obsadzone, prowadzone więc były poszukiwania drugiego członka zarządu. Pan Piotr Wójcik ukończył studia wyższe, w tym studia z zakresu zarządzania. Posiada również niezbędne kwalifikacje i doświadczenie w realizacji zadań znajdujących się w zakresie kompetencji wiceprezesa zarządu Spółki oraz spełnia wszystkie niezbędne kryteria, w tym formalno-prawne dla osób powoływanych w skład Zarządu Spółki. Spółki Grupy TAURON powołują członków Zarządu po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, którego celem jest sprawdzenie i ocena kwalifikacji każdego kandydata na członka Zarządu - przekazała spółka w komunikacie.

Piotr Wójcik ma 37 lat. Dotychczas szefował tarnowskiemu oddziałowi Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W radzie miejskiej zasiada w trzech komisjach: Komisji Ekonomicznej, Komisji Rodziny i Spraw Społecznych oraz Komisji Statutowej. Jak udało nam się dowiedzieć, na chwilę obecną w związku z objęciem nowej funkcji nie zamierza rezygnować z mandatu radnego. - Jeżeli jednak zajdą takie okoliczności, że praca zaabsorbuje mnie na tyle, że będę musiał to zrobić, to zrezygnuję - powiedział Piotr Wójcik.

Piotr Wójcik to już kolejny tarnowski radny PiS, który w ostatnim czasie otrzymał intratną państwową posadę. Miesiąc temu Ryszard Pagacz został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody małopolskiego, z kolei pół roku temu Angelice Świtalskiej powierzono prezesowanie Koltarem. Zrezygnowała jednak z funkcji niedługo po tym jak w mediach pojawiły się informacje dotyczące jej biznesowej przeszłości. Ostatecznie zasiadła w radzie nadzorczej Małopolskiej Kolumny Transportu Sanitarnego, w której wszystkie udziały o wartości 5 mln 713 tys. zł posiada Województwo Małopolskie.

Fot. P. Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A