"Położna na medal" pracuje w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie
access_time 2021-01-18 05:31:00
Jolanta Kramarczyk, położna w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie, zwyciężyła w 7. edycji konkursu "Położna na medal", otrzymując tytuł najlepszej położnej w Małopolsce.

Do konkursu „Położna na medal” zostało zgłoszonych 528 położnych, na które łącznie oddano 16 956 głosów. Konkurs wyłania trzy najlepsze położne ogólnopolskie oraz najlepsze położne z każdego województwa. W województwie małopolskim zwyciężyła Jolanta Kramarczyk, która w zawodzie położnej pracuje od 1992 roku. Karierę zawodową rozpoczynała w ZOZ Szpital w Tuchowie na stanowisku położna odcinkowa. Od 1995 r. związana jest ze Szpitalem Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie, gdzie pracuje na oddziale ginekologiczno-położniczym i ginekologii onkologicznej. Dodatkowo od czerwca 2020 r. pracuje w Przychodni Rodzinnej nMadica jako położna środowiskowo-rodzinna.

- Już sama nominacja do konkursu była dla mnie ogromnym wyróżnieniem, natomiast wygrana w województwie małopolskim jest dodatkową nobilitacją. Ubiegły rok był Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej, stąd tym bardziej się cieszę, że wygrana zbiegła się z taką datą. Moja praca została doceniona przez pacjentki i za to im bardzo dziękuję. To wielki zaszczyt a zarazem zobowiązanie do jeszcze większej odpowiedzialności i zaangażowania w opiekę nad kobietą i dzieckiem – mówi Jolanta Kramarczyk.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Akademia Malucha Alantan (AMA).

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A