Robert Lewandowski zainwestował w słoneczny biznes z Tarnowa
access_time 2021-01-19 09:48:00
Robert Lewandowski, najlepszy piłkarz świata, kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium, zainwestował w tarnowską firmę działającą w branży energii odnawialnej.

Jak podaje portal wnp.pl, Robert Lewandowski poprzez wehikuł inwestycyjny kupił mniejszościowy pakiet w tarnowskiej spółce Hymon, która działa na rynku fotowoltaiki. Nie wiadomo, ile pieniędzy zainwestował piłkarz, bo wartość transakcji nie została ujawniona.

Zdaniem ekspertów fotowoltaika to najszybciej rozwijający się sektor gospodarki. Firma, w którą zainwestował piłkarz tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy zanotowała wzrost obrotów o 300 procent, przygotowuje się też do wejścia na giełdę i planuje ekspansję zagraniczną. Przedsiębiorstwo działa od 2011 roku. Zajmuje się budową mikro instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jest też dystrybutorem największych światowych producentów komponentów do takich instalacji. Na swojej stronie internetowej firma podkreśla, że 2019 r. zajęła pierwsze miejsce pod względem zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych w badaniu PV przeprowadzonym przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Posiada też 75 własnych ekip monterskich, co pozwala zrealizować miesięcznie ponad 700 instalacji fotowoltaicznych.

Fot. Wikimedia /Sven Mandel

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A