Wygrał konkurs na dyrektora Muzeum Okręgowego i... zrezygnował
access_time 2021-01-19 11:13:00
W połowie ubiegłego roku Janusz Kozioł wygrał konkurs na dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Dyrektorem jednak nie zostanie, bo złożył pisemną rezygnację.

Konkurs na dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie został ogłoszony w lutym ubiegłego roku w związku z zakończoną z dniem 30 czerwca kadencją dotychczasowego dyrektora instytucji Andrzeja Szpunara, który po 8 latach zarządzania wojewódzką instytucją kultury odszedł na emeryturę. O fotel dyrektora ubiegały się dwie osoby - Janusz Kozioł i Paweł Juśko. Pod koniec czerwca ogłoszono wyniki, z których wynikało, że przewagą jednego głosu zwyciężył wicedyrektor placówki, Janusz Kozioł. W grudniu kandydat na nowego dyrektora nieoczekiwanie złożył jednak pisemną rezygnację.

- Kandydat wskazany przez Komisję konkursową, w grudniu 2020 roku złożył pisemną rezygnację z praw wynikających z przeprowadzonej procedury konkursowej, co powoduje, że zrezygnował z powołania na stanowisko dyrektora. Wobec tego Zarząd Województwa Małopolskiego rozpoczął działania zgodnie z ustawą z dnia 25 października 1991 o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, w celu powołania dyrektora Muzeum w Tarnowie - według ustawy Zarząd może rozpisać nowy konkurs lub powołać na funkcję dyrektora inną osobę bez konkursu - informuje Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Janusz Kozioł nie chce rozmawiać o powodach rezygnacji. - Proszę mi wybaczyć, ale są to najtrudniejsze chwile w moim zawodowym życiu. Muzeum i jego załoga byli, są i będą dla mnie największą wartością. Mimo, że boli mnie dusza, uważam, że postąpiłem słusznie. A teraz jakoś to muszę przetrawić - mówi Janusz Kozioł.

Obecnie obowiązki dyrektora muzeum pełni Kazimierz Kurczab. Jego kadencja upływa w czerwcu tego roku. Do tego czasu ma zostać powołany nowy dyrektor. W najbliższym czasie zarząd województwa podejmie decyzję, czy nowy szef placówki zostanie powołany w konkursie, czy z jego pominięciem.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A