Azyl apeluje o zostawianie uchylonych okien w piwnicach dla dziko żyjących kotów
access_time 2021-01-26 12:16:00
Intensywne opady śniegu i siarczyste mrozy dają się we znaki nie tylko ludziom, ale też zwierzętom. Pracownicy tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów apelują do mieszkańców, by w tym trudnym czasie nie byli obojętni na los czworonogów.

W tarnowskim Azylu dla Psów i Kotów przebywa obecnie 100 psów i 21 kotów. Jak zapewnia schronisko, zwierzaki otoczone są teraz szczególną opieką. Każda buda dla psa jest grubo wyścielona słomą i ma założoną osłonkę przy wejściu, a woda zmieniana jest nawet kilkanaście razy na dobę. - Słoma po to, by psy miały komfort i ciepło. Używamy słomy, a nie jakichś ręczników czy innych materiałów, ponieważ słoma nie wilgnie i dobrze utrzymuje ciepło – wyjaśnia Adrian Starzyk, kierownik Azylu. - A wodę wymieniamy na bieżąco monitorując, by nie zamarzła. O to samo, czyli ocieplenie bud z zewnątrz, wyścielenie ich wewnątrz i częstą zmanię wody, pracownicy Azylu apelują też do właścicieli psów, które mieszkają w budach.

Starsze psy, lub psy w okresie rekonwalescencji i wymagające opieki weterynarza mają swoje miejsce w dużym, komfortowym i ogrzewanym pomieszczeniu, które ma oczywiście swój wybieg. Co prawda pandemia spowodowała, że osoby z zewnątrz nie mogą wziąć psów na dłuższy, rekreacyjny spacer, ale psiakom ruchu nie brakuje, bo biegają na placu zabaw. – Mimo zimna i pandemii w Azylu poziom adopcji psów jest na wysokim poziomie – mówi Adrian Starzyk. – A osoby, które chcą się zdecydować na adopcję mogą wziąć psa poza boks, pospacerować, zapoznać się z nim.

Azyl dba również o koty, które przebywają w dużym, ogrzewanym pomieszczeniu z zabawkami, drapakami i wyjściem na zewnątrz. – Bardzo prosimy osoby, które na osiedlach opiekują się dziko żyjącymi kotami, by pamiętały o pozostawianiu, szczególnie w zimne noce i dnie, uchylonych okien piwnicznych, by kociaki miały gdzie się zagrzać. No i trzeba zwracać uwagę na mokrą karmę, która szybko zamarza i w takiej formie mogłaby zaszkodzić kotom. Z góry dziękujemy za opiekę i pamięć o bezdomnych, i potrzebujących zwierzakach – podsumowuje Starzyk.

Komentarze...