Koniec śledztwa ws. Tadeusza K. Radny ze Skrzyszowa wkrótce stanie przed sądem za oszustwa na seniorach
access_time 2021-01-27 08:39:00
Do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód trafił akt oskarżenia przeciwko Tadeuszowi K., radnemu PiS ze Skrzyszowa, taksówkarzowi i byłemu funkcjonariuszowi służby więziennej. Mężczyźnie zarzucono udział w grupie przestępczej oraz dokonanie oszustw na szkodę 7 osób metodą „na policjanta”.

Tadeusz K. został zatrzymany w lipcu ubiegłego roku w trakcie policyjnej zasadzki na terenie Kolbuszowej. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna był członkiem szajki, która wyłudzała pieniądze od starszych osób metodą na policjanta. Mechanizm oszustw był podobny – jeden ze sprawców wykonywał połączenia telefoniczne do seniorów, podczas których przedstawiał się jako policjant, a następnie informował o rzekomym wypadku członka rodziny i konieczności przekazania za pośrednictwem policji pieniędzy lub złotej biżuterii na ratowanie bliskiej osoby. Seniorzy mieli zostawiać pieniądze w wyznaczonym miejscu, a odbierała je podstawiona osoba. Zdaniem prokuratury rolę kuriera w całym procederze pełnił Tadeusz K. ze Skrzyszowa. - Za namową nieustalonej dotychczas osoby odbierał od pokrzywdzonych pieniądze, a następnie przekazywał je innym, nieustalonym osobom. Łącznie wyłudzono w ten sposób 250 tysięcy zł. Tadeusz K. robił to kilka razy. Został oskarżony o popełnienie 7 przestępstw kwalifikowanych z artykułu 286 KK, polegających na oszustwie - mówi prokuratur rejonowy Lublin - Północ, Jarosław Warszawski. Do oszustw dochodziło m.in. na terenie Lublina, Stalowej Woli i Skrzyszowa.

Tadeusz K. nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że o niczym nie wiedział i wykonywał tylko kurs taksówkarski. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Fot. Policja

Komentarze...