Ksiądz z Błonia zaprasza do licytacji swojego samochodu. Pieniądze ze sprzedaży pomogą choremu Marcelkowi
access_time 2021-02-10 13:20:00
W internecie trwają licytacje na rzecz sfinansowania przeszczepu wątroby dla 2-letniego Marcela Kubali z Jadownik. Szlachetnym gestem wykazał się m.in. proboszcz podtarnowskiej parafii, który przekazał na aukcję swoje audi. Cena wywoławcza to 4 tys. zł.

Marcel Kubala to 2-letni chłopczyk, którego życie może uratować tylko operacja w Chicago. Potrzeba na nią blisko 8 mln zł. Zbiórka pieniędzy trwa na portalu siepomaga.pl, ale w akcję pomocy dla dziecka włącza się coraz więcej osób. Podczas kiemaszy ciast, zorganizowanych w weekend w Jadownikach, Woli Dębińskiej i Brzesku, zebrano ponad 38 tysięcy złotych. Kolejne kiermasze planowane są w najbliższą niedzielę, 14 lutego, pod kościołami w Filipowicach i Zakliczynie. Natomiast dzień wcześniej, w sobotę, w parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku odbędzie się koncert charytatywny w formule online, w którym dla Marcela zagra znana dziecięca kapela góralska Mała Armia Janosika. Link do obejrzenia koncertu będzie można znaleźć m.in. na facebookowej stronie Fundacji Instytut Państwa i Prawa.

Na Facebooku od wielu miesięcy działa również grupa Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi z licytacjami charytatywnymi na rzecz chłopczyka. Do pomocy może włączyć się każdy, przekazując na aukcje różne gadżety lub usługi. Jednym z przedmiotów, które poszły pod młotek jest audi A6, należące do ks. Piotra Barczyka, proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu.

- Kochani chciałbym dorzucić coś od siebie rodzicom walczącym o życie dziecka Marcelka i wystawić na licytacje moje Audi A6 kombi. Stare, ale nigdy nie zawiodło. Ten samochód ma serce. Tydzień czekam na mądra sumę startuje od 4000. Warte jest więcej - napisał ks. Piotr Barczyk. Link z licytacją znajduje się TUTAJ

Fot. FB Piotr Barczyk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A