Szykuje się kolejna podwyżka opłat za śmieci w Tarnowie. Mieszkańcy zapowiadają protest
access_time 2021-02-12 13:11:00
Tarnowscy radni na najbliższej sesji będą obradować nad propozycją nowych, wyższych stawek opłat za odbiór odpadów komunalnych. Prezydent Roman Ciepiela chce, by cena wzrosła do 29 zł od osoby. Mieszkańcy zapowiadają protest.

Od 1 stycznia 2021 roku, w Tarnowie obowiązują nowe opłaty za wywóz śmieci. Pod koniec października radni podnieśli je do 24 złotych od osoby. Według Romana Ciepieli to wciąż zbyt niska stawka i proponuje podnieść ją do 29 zł od osoby lub wrócić do dyskusji nad połączeniem opłaty za śmieci ze zużyciem wody. Prezydent przekonuje, że zmiany są niezbędne, bo miasto co roku dopłaca do wywozu odpadów kilka milionów złotych, a system powinien się zbilansować. Innego zdania jest stowarzyszenie Przyjazny Tarnów, które zapowiada protest. - Za niecałe trzy lata cena ta skoczyła z 8,50 na 24 zł od osoby i ma być nadal podnoszona. Przy obecnej ścisłej segregacji śmieci to czasami kosz jest pusty lub prawie pusty. Na odpadach segregowanych miasto powinno zarabiać. Pytam za co, tak jak w moim domu, płacimy 120 zł miesięcznie? Jako prezes Stowarzyszenia "Przyjazny Tarnów" w imieniu stowarzyszenia protestuję przeciwko drastycznym podwyżkom które mają na celu wyciągnięcie pieniędzy z naszej kieszeni - mówi Jan Mazur.

Decyzja o podwyżce ma zapaść na najbliższej sesji, która planowana jest na czwartek 25 lutego. Dzień wcześniej naprzeciwko siedziby prezydenta Tarnowa ma odbyć się pikieta. Demonstranci w godz. od 15.30 do 16.30 zamierzają blokować przejście dla pieszych przy ul. Mickiewicza 2.

Fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A