Projekt prawie gotowy, wkrótce budowa. W centrum miasta powstanie węzeł przesiadkowy
access_time 2021-02-18 09:23:00
Dobiegają końca prace projektowe związane z budową węzła przesiadkowego przy ul. Krakowskiej. Prace mają ruszyć, gdy tylko pozwoli na to pogoda.

Jak informuje tarnowski magistrat prace projektowe związane z budową węzła przesiadkowego na ul. Krakowskiej są już na finiszu. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które wygrało przetarg na realizację tego zadania, przystąpi do pracy, gdy tylko pozwoli na to pogoda.

- Będzie to jeden z trzech nowoczesnych węzłów w Tarnowie. To jedno z zadań projektu „Integracja transportu publicznego w Tarnowie”, który obecnie jest wdrażany w mieście - podkreśla prezydent Roman Ciepiela. - Przystanek Krakowska Planty jest ważnym miejscem na komunikacyjnej mapie Tarnowa. Tu zatrzymuje wiele autobusów, zarówno miejskich jak i należących do prywatnych przewoźników. Położony w sąsiedztwie dworców – kolejowego i autobusowego – obsługuje zarówno mieszkańców, jak i sporą grupę przyjezdnych. Dlatego zmienimy standard tego miejsca, zastosujemy takie rozwiązania komunikacyjne, by – zgodnie z obecnymi trendami – dać priorytet komunikacji zbiorowej.

Węzeł zostanie rozbudowany. Zatoka autobusowa będzie dłuższa niż obecnie. Powstanie peron, na którym zostaną ustawione zadaszone, podświetlone wiaty – wyposażone w miejsca przeznaczone do ładowania urządzeń mobilnych. Na węźle zostaną zamontowane elektroniczne tablice z rozkładami jazdy, jedna z nich będzie podawała informacje o czasie odjazdu najbliższych pociągów, które zatrzymują się na tarnowskim dworcu PKP.

W ramach planowanej przebudowy Krakowskiej powstaną też buspasy - zarówno w stronę ulicy Narutowicza (ronda w sąsiedztwie byłego „Owintaru”), jak też od ciągu ulic Sikorskiego i Szkotnik, natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie węzła zostaną zbudowane ścieżki rowerowe.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A