10 osób oskarżonych o kradzieże z włamaniem, handel narkotykami, alkoholem i papierosami
access_time 2021-03-28 11:13:00
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dziesięciu osobom, które miały brać udział w procederze obrotu znacznymi ilościami środków odurzających, a także w rozprowadzaniu wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków akcyzowych. Zarzuty dotyczą również kradzieży z włamaniem i przestępstw przeciwko wolności. Grupę rozpracowali tarnowscy pogranicznicy.

W wyniku śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy placówki Straży Granicznej w Tarnowie, Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 10 osobom (9 mężczyzn i 1 kobieta), którzy zajmowali się obrotem znacznych ilości środków odurzających (marihuany i chlorometkatynonu) oraz w rozprowadzaniem wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

- Oskarżonym w wieku 20-50 lat zostały przedstawione zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz zarzuty karno-skarbowe. Osoby te odpowiedzą przed sądem za inne czyny, jakich się dopuścili m.in. przestępstwa przeciwko wolności, jak również przestępstwa przeciwko mieniu, np. kradzieże z włamaniem - informuje Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Sprawcy narazili Skarb Państwa na stratę ponad 175 tys. zł. Wobec podejrzanych dokonano zabezpieczenia majątkowego na kwotę ok 75 tys. zł.

Fot. KOSG

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A