W Tarnowie znów drzewa zakwitły pisankami
access_time 2021-03-25 13:32:00
W centrum Tarnowa zrobiło się kolorowo. Wszystko za sprawą przedszkolaków i seniorów, którzy wzięli udział w "Pisankowym Desancie", dekorując drzewka m.in. przy ul. Wałowej i przy placu Sobieskiego, własnoręcznie ozdobionymi pisankami.

Wzorem poprzednich lat, Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej zakupiło 2400 szt. piętnastocentymetrowych styropianowych jajek i przekazało je do wszystkich tarnowskich przedszkoli i szkół. Najmłodsi tarnowianie dekorowali je podczas zajęć plastycznych, a dziś (25 marca) udekorowali nimi drzewka na deptaku przy ul. Wałowej.

Seniorzy wraz z wolontariuszami ozdobili drzewka tarniny na skwerze ojca Olgierda Kokocińskiego oraz rajską jabłoń przy placu Sobieskiego, wykorzystując do tego 1100 pisanek zrobionych przez dzieci w ubiegłych latach. Do tegorocznej akcji włączyło się również Biuro Wystaw Artystycznych, które udekorowało 200 pisankami drzewko przy swojej siedzibie w parku Strzeleckim, natomiast pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej oraz Tarnowskiego Centrum Informacji, przyozdobili tysiącem pisanek drzewka na tarnowskim rynku.

- W tegorocznej, piątej edycji bierze udział 62 podmioty. O ile nam wiadomo, tarnowski „Pisankowy Desant” jest jedyną w Polsce tego rodzaju akcją w takim dużym wymiarze, a z różnych źródeł wiemy, że mamy naśladowców – mówi Maria Zawada-Bilik, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej.

Fot. P. Topolski / archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A