Diler recydywista wpadł na odludziu z torbami pełnymi narkotyków. Przypadkiem natknął się na eksperyment procesowy
access_time 2021-03-26 16:11:00
Ponad 800 gramów amfetaminy i ponad 50 gramów marihuany znaleźli przy 45-letnim mieszkańcu Tarnowa tarnowscy policjanci. Mężczyzna wpadł przypadkiem. Czarne audi, którym krążył po odludnym terenie w pobliżu Dunajca zainteresowało śledczych, którzy przeprowadzali tam... eksperyment procesowy.

Do zatrzymana doszło w środę, około godziny 9 rano w Mościcach. Na odludnych terenach w rejonie wału przeciwpowodziowego Dunajca, śledczy przeprowadzali eksperyment procesowy związany ze sprawą porwania dla okupu 18-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego (pisaliśmy o tym tutaj). W pewnym momencie ich uwagę zwróciło krążące po bezdrożach czarne audi. Policjanci zainteresowali się nietypowym zachowaniem kierowcy i pojechali za nim. Po pewnym czasie mężczyzna wysiadł z samochodu i z dwoma foliowymi torbami w ręku poszedł w kierunku wałów przeciwpowodziowych. Gdy zorientował się, że śledzi go policja, zaczął uciekać, a reklamówki wyrzucił do wody. - Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że foliowe torby, które wyrzucił były wypełnione narkotykami. 45-latek ukrył w nich ponad 800 gramów amfetaminy i ponad 50 gramów marihuany - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Okazało się też, że mężczyzna jest dobrze znany służbom. - Maciej M. kilka lat temu był karany za kierowanie grupą przestępczą, która w sklepach na terenie Włoch kradła kosmetyki znanych firm. Przestępcy wykorzystywali w procederze zagłuszacze częstotliwości, które dezaktywowały systemy alarmowe, a skradziony towar sprzedawali w Polsce. Mężczyzna będzie więc odpowiadał w warunkach recydywy - zaznacza prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

45-latek usłyszał zarzuty posiadania i obrotu znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu wczoraj został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

ac, fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A