Już nie szpital polowy. W Arenie Jaskółka Tarnów powstanie punkt masowych szczepień przeciwko COVID-19
access_time 2021-03-31 10:34:00
Decyzją wojewody małopolskiego Arena Jaskółka Tarnów będzie służyła jako punkt masowych szczepień. Dziennie będzie mógł obsłużyć do kilkuset osób.

Miał być szpital tymczasowy na około 200 łóżek dla chorych na COVID-19, będzie punkt masowych szczepień.

- Wspólnie z dyrektor szpitala wojewódzkiego w Tarnowie uznaliśmy, że hala "Jaskółki" jest doskonałym miejscem, posiada doskonałą infrastrukturę do tego, aby przygotować taki masowy punkt szczepień, w którym kilkaset osób dziennie byłoby szczepionych - powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wojewoda podkreślił, że jesteśmy teraz przełomowym momencie. - Epidemia nie zwalnia, ale chcemy zrobić zdecydowany krok w walce z koronawirusem. Taką szansę bez wątpienia dają właśnie masowe szczepienia - zaznaczył Kmita.

Inicjatywę popiera również prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który zwraca uwagę, że hala "Jaskółka" to wręcz idealne miejsce do przeprowadzenia populacyjnych szczepień.

- Arena Jaskółka Tarnów gotowa do szybkiego przekształcenia w szpital tymczasowy. Jeśli to nie nastąpi, to można - a wg mnie należy - uruchomić w tym miejscu punkt szczepień populacyjnych. Idealna infrastruktura: potężny parking, zaplecze sanitarne, duża powierzchnia zapewniająca odpowiedni dystans społeczny. Ilość szczepionek będzie przyrastać z tygodnia na tydzień. To miejsce jest wręcz idealne do przeprowadzenia akcji szczepień na dużą skalę - napisał na swoim profilu FB Roman Ciepiela.

Obecnie trwają szczegółowe uzgodnienia pomiędzy miastem, szpitalem wojewódzkim i NFZ. Szczepienia miałyby się rozpocząć po świętach.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A