W Tarnowie powstanie kolejny punkt masowych szczepień
access_time 2021-04-01 05:21:00
W mieście ruszyły przygotowania do masowych szczepień. Przyspieszenie jest możliwe, bo w najbliższym czasie do kraju dotrą większe dostawy preparatów. Utworzenie kolejnego dużego punktu szczepień zaplanowano w hali Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej. W środę rozpoczęły się rozmowy w tej sprawie.

Władze miasta rozpoczęły prace nad uruchomieniem punktu masowych szczepień. Będzie się on mieścił w hali przy ulicy Gumniskiej, a jego prowadzeniem zajmą się dwie spółki: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych.

Jak poinformował magistrat, w środę w urzędzie odbyło się pierwsze spotkanie koordynacyjne w tej sprawie. W jego efekcie uznano, że niedawno odnowiona hala posiada odpowiednią infrastrukturę i dobrą lokalizację. Dodatkowo, aby ułatwić dojazd do Masowego Punktu Szczepień (taka będzie oficjalna nazwa tymczasowej placówki), miasto uruchomi dwie specjalne linie autobusowe.

- Działania związane z przystosowaniem hali do spełniania roli punktu szczepień rozpoczynamy od zaraz, chcemy to miejsce uruchomić jak najszybciej. Aby ułatwić dojazd uruchomimy dwie specjalne linie autobusowe – podkreśla Roman Ciepiela. – Jeżeli nie będzie problemu z dostarczaniem przez rządowe służby odpowiedniej liczby szczepionek to liczymy, iż w szybkim tempie uda zaszczepić wszystkich chętnych tarnowian – dodaje prezydent.

Przypomnijmy, że drugi punkt masowych szczepień planowany jest w Arenie Jaskółka Tarnów. Zgodnie z decyzją wojewody małopolskiego jego tworzeniem zajmie się Szpital Wojewódzki św. Łukasza.

Obecnie średnia liczba szczepień na COVID-19 w Tarnowie wynosi ok. 300 dziennie. Tarnowianie szczepieni są w 14 punktach stworzonych przez działające w mieście przychodnie i szpitale.

W najbliższych tygodniach do Polski dotrą duże ilości szczepionek przeciwko COVID-19, co powinno znacznie przyspieszyć proces szczepień. Zgodnie z zapowiedziami rządu, w drugim kwartale roku szczepionkę będzie można przyjąć również w punktach drive-thru, w zakładach pracy (minimum 500 chętnych pracowników) i w aptekach. Zmienić mają się też zasady kwalifikacji i wykonywania szczepień. Będą mogli je wykonywać lekarze, lekarze stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A