Wojewoda: sytuacja w Małopolsce bardzo trudna, niewykluczona relokacja pacjentów
access_time 2021-04-06 16:15:00
Sytuacja respiratorowa w Małopolsce należy do najtrudniejszych w kraju – mówił we wtorek podczas briefingu prasowego wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Jak poinformował niewykluczona jest relokacja najciężej chorych pacjentów do innych województw, rozważane jest także wstrzymanie w części szpitali zabiegów zachowawczych.

Kmita mówił, że pomiędzy piątkiem a wtorkiem liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 wzrosła o 275, a pacjentów w najcięższym stanie – wymagających umieszczenia pod respiratorem o 36. We wtorek wolnych było w Małopolsce 13 respiratorów.

- Sięgamy do najgłębszych rezerw. Utworzyliśmy 410 łóżek respiratorowych – mówił Kmita. Dodał, że w najbliższych dniach liczba ta zwiększy się jeszcze o 20, ale i tak znacznie został przekroczony poziom łóżek respiratorowych ze szczytu drugiej fali pandemii, kiedy w całym regionie było ich 350.

- Sytuacja respiratorowa w Małopolsce należy do najtrudniejszych w kraju - podkreślił wojewoda. Poinformował, że jeśli będzie taka konieczność "nie wykluczamy relokacji pacjentów pod respiratorami do innych województw". Podkreślił, że na razie decyzja taka jeszcze nie zapadła. (PAP)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A