Dworzec autobusowy przestał działać. Gdzie przenieśli się przewoźnicy?
access_time 2021-04-08 09:11:00
Jeszcze tylko jeden prywatny przewoźnik korzysta z dworca autobusowego przy ul. Dworcowej. Pozostali przenieśli się już na przystanki, które udostępniło im miasto.

Z informacji Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie wynika, że z dworca autobusowego przy ul. Dworcowej korzysta jeszcze tylko jeden lokalny przewoźnik, który realizuje połączenia m.in. do Tarnowca, Tuchowa, Gromnika, Ciężkowic. Ma tam pozostać do połowy kwietnia. Po tym czasie przeniesie się na nowy węzeł przesiadkowy przy ul. Kochanowskiego.

Przypomnijmy, po tym jak firma Mądel - właściciel dworca autobusowego, wypowiedziała umowy najmu korzystającym z jej terenu przewoźnikom, miasto udostępniło im dwa miejsca zastępcze. Jedno to wspomniany węzeł przesiadkowy Kochanowskiego – Chyszowska, z którego korzysta obecnie około 25 prywatnych regionalnych przewoźników. Drugim jest zatoka przy ul. Do Huty, gdzie położono nową nawierzchnię i poszerzono pętlę, aby pojazdy się mogły się wyminąć. Firmy przewozowe korzystają z tych dwóch miejsc za symboliczną opłatą – 5 groszy za każde zatrzymanie się w danym miejscu.

ac, fot. Archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A