Północna część remontowanej ulicy Lwowskiej prawie gotowa. Za kilka dni kierowcy wjadą na nową jezdnię
access_time 2021-05-06 12:33:00
W przyszłym tygodniu ma się zakończyć remont północnej części ulicy Lwowskiej. Oznacza to, że lada dzień ruch zostanie przełożony na nowo wyremontowany odcinek.

Trwają przygotowania do przełożenia ruchu na nowy odcinek ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Kończą się prace przy tak zwanym bajpasie od strony wiaduktu, który pozwoli ominąć przebudowany most na potoku Małochlebówka, z kolei od strony szpitala jest wykonywane dowiązanie do układu komunikacyjnego. Warstwa ścieralna na nowym odcinku nie została jeszcze położona; stanie się to dopiero przed oddaniem drogi do użytku - co jak zapewnia szefostwo Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie - nastąpi już w przyszłym tygodniu. - Początkowo przeniesienie ruchu na drugą stronę planowaliśmy w przyszły weekend, jednak bardzo możliwe, że stanie się to o kilka dni wcześniej - mówi Artur Michałek, dyrektor ZDiK.

Zakończenie wszystkich robót na Lwowskiej planowane jest na jesień tego roku. Początkowo miał być to wrzesień, jednak wykonawca - Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy - ze względu na niesprzyjające pracom warunki atmosferyczne w okresie zimowym (obfite opady śniegu, niskie temperatury), poprosił o przedłużenie terminu oddania o ponad 40 dni. Miasto zgodziło się, ale na maksymalnie 20 dni. - To oczywiście nie znaczy, że kontrakt będzie realizowany dłużej. Wykonawca ma teraz możliwość, żeby nadrobić ten czas - zaznacza szef ZDiK.

Koszt prac budowlanych w pierwszym etapie modernizacji ul. Lwowskiej to ponad 20 milionów złotych. Znaczną część tej kwoty stanowi dofinansowanie spoza budżetu miasta. W efekcie powstanie dwujezdniowa ulica, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Rondo Zesłańców Sybiru będzie dwupasmowe. Po południowej części Lwowskiej zostanie zbudowany chodnik, a po północnej – ciąg pieszo-rowerowy. Obie jezdnie będą oddzielone pasem zieleni. Zostanie także wydzielony pas ruchu do lewoskrętów. Dodatkowo będą parkingi, na których łącznie będzie 170 miejsc postojowych.

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A