W Tarnowie wiecej chętnych niż szczepionek
access_time 2021-05-07 19:27:00
Dużą popularnością cieszą się szczepienia przeciw COVID-19 w uruchomionym przed tygodniem w Tarnowie Punkcie Szczepień Powszechnych. Do tej pory w hali przy ul. Gumniskiej zaszczepiło się 2116 osób, a zarejestrowało ponad 7 tysięcy mieszkańców. Rejestracja kolejnych chętnych została jednak czasowo wstrzymana.

Punkt Szczepień Powszechnych jest mniej masowy niż zakładano. Miał szczepić 700 osób dziennie, szczepi dużo mniej, bo do miasta dociera za mało szczepionek, zwykle ok. 810 lub 900 dawek co kilka dni. W związku z dostawami, punkt nie działa też codziennie. Przerwa była w piątek 30 kwietnia, 5 i 7 maja. Dziś (7 maja) do miasta dotarła kolejna dostawa szczepionki Pfizer/BionTech, która umożliwi prowadzenie szczepień w sobotę i niedzielę.

Z uwagi na duże zainteresowanie szczepieniami i ograniczoną liczbę dawek preparatu, miasto przejściowo wstrzymało rejestrację kolejnych chętnych. - W mogących zdarzyć się sporadycznie przypadkach rezygnacji ze szczepienia osób już zarejestrowanych, spowodowanych przyczynami losowymi, pracownicy punktu kontaktują się z osobami umieszczonymi na liście rezerwowej. Jednocześnie podjęto starania, aby zwiększyć pulę szczepionek, prowadzone są rozmowy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych oraz Narodowym Funduszem Zdrowia. Ich wynik uzależniony będzie od liczby szczepionek, dostarczanych do Polski przez producentów - informuje w komunikacie tarnowski magistrat.

Szczepionkę mają natomiast zapewnioną wszystkie osoby, które są już zarejestrowane i mają wyznaczone terminy na podanie obu dawek lub drugiej dawki.

Fot. P. Topolski / archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A