Zrobiły to! Piłkarki Tarnovii awansowały do ekstraligi!
access_time 2021-05-17 11:25:00
W niedzielę, w wyjazdowym meczu 20. kolejki pierwszej ligi kobiet, Tarnovia Tarnów wygrała ze Stomilankami Olsztyn 3:1. Tarnowskie piłkarki zapewniły sobie awans do ekstraligi na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu.

- Nie mogło być inaczej i zgodnie z wiosenną tradycją wygrywamy 3-1 w meczu na szczycie w Olsztynie. Udowadniamy, że dotychczasowe same zwycięstwa na wiosnę nie były dziełem przypadku i Tarnów po 72 latach znowu ma zespół piłkarski w najwyższej klasie rozgrywkowej. I tak jak w roku 1948 przy B9 pojawìą się najlepsze drużyny w kraju - napisały na swoim profilu FB podopieczne trenera Michała Jarząba.

Przypomnijmy, w 1948 r. do ekstraklasy awansowali piłkarze Tarvovii, ostatecznie jednak zajęli 11 miejsce z 22 punktami (na 14 zespołów) i 10 zwycięstwami na koncie, spadając tym samym z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Bramki dla Tarnovii zdobyły: Gabriela Gębica, Klaudia Kubaszek i Katarzyna Białoszewska.

Tarnovia: Magdalena Syrek – Paulina Wałaszek, Julia Szostak, Gabriela Gębica, Aniela Drwal, Gabriela Krawczyk (46 Kornelia Dudziak), Katarzyna Trytek, Alicja Duszyk (62 Aleksandra Skrzyniarz), Klaudia Kubaszek, Agnieszka Derus, Katarzyna Białoszewska (75 Natalia Wzorek).

Fot. FB Tarnovia Tarnów - sekcja kobiet

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A