Siatkarki PWSZ Tarnów akademickimi mistrzyniami Polski
access_time 2021-05-29 04:00:00
Imponujący sukces odniosły siatkarki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Podczas zakończonych w piątek w Krakowie Akademickich Mistrzostw Polski, tarnowianki zdobyły tytuł mistrzowski. W finałowym meczu podopieczne trenerów Jana Salamona i Michała Madejskiego pokonały drużynę AWF Katowice 3:0. To pierwszy medal w historii sekcji. W sześciu meczach, zespół doznał tylko jednej porażki.

Formuła turnieju finałowego AMP w siatkówce jest bardzo trudna pod względem fizycznym. Zawodniczki rozgrywają po dwa mecze dziennie, a do tego, finał oraz mecz o trzecie miejsce gra się do trzech wygranych setów.

Siatkarki z Tarnowa już w fazie grupowej zasygnalizowały wysoką formę. W pierwszym meczu pokonały AWF Poznań  2-0 (25-18, 25-23), w drugim WSZiA Opole zwyciężając 2-0 (25-19, 25-18). Na zakończenie zmagań grupowych uległy natomiast 1-2 (25-21, 12-25, 9-15) ekipie UG Gdańsk.

Kolejne szczeble tarnowianki przeszły jak burza, nie oddając rywalkom nawet seta. W ćwierćfinale pokonały UE Katowice, w półfinale PŚ Gliwice, a w wielkim finale nie dały szans AWF-owi Katowice.

Trzysetowy finał był bardzo zacięty w pierwszych dwóch setach, choć z każdą piłką rysowała się coraz większa przewaga tarnowianek. „Kropkę nad i” tarnowskie zawodniczki postawiły w trzecim secie wygranym do 17.

PWSZ Tarnów: Iwona Bąk, Dominika Bochenek, Nina Chojnacka, Agnieszka Cur, Marta Dąbrowska, Simona Dreczka, Paulina Krześlak, Oliwia Rzepa, Gabriela Stachura, Daria Starzyk, Malwina Stroińska, Kalina Warchoł, Dominika Zelek, trenerzy: Jan Salamon i Michał Madejski