Zakątna w remoncie. W planach kolejne ulice Starego Miasta
access_time 2021-07-01 06:56:00
W Tarnowie trwa remont ulicy Zakątnej. Na razie wymieniana jest infrastruktura podziemna, w następnej kolejności wykonana zostanie nawierzchnia.

Po remoncie rynku i placu Kazimierza oraz przylegających do nich uliczek, Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie postanowił poprawić wygląd kolejnych ulic Starego Miasta. W pierwszej kolejności ulicy Zakątnej. Jak informuje magistrat, dotychczasowe nawierzchnie, czyli asfaltową jezdni i betonową chodników, zastąpią granitowe płyty. Nowa nawierzchnia wykonana będzie na jednym poziomie, z zastosowaniem tzw. płaskiego krawężnika, zachowując historyczne uwarunkowania geometrii drogi. Zmieni się także zabytkowy skwerek znajdujący się w sąsiedztwie wyremontowanych kompleksowo Małych Schodów.

Z kolei w ostatnim kwartale tego roku, ZDiK zamierza rozpocząć modernizację ulicy Wekslarskiej. Nieco wcześniej planowana jest natomiast kontynuacja remontu ul. Franciszkańskiej. Prace będą prowadzone równolegle z remontem muru wokół klasztoru ojców bernardynów. Nawierzchnia ulicy ma przypominać tę, którą wykonano na wyremontowanym już fragmencie Franciszkańskiej – zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków zostaną tam ułożone tzw. kocie łby, chodniki zaś będą wykonane z płyt.

ac / fot. UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A