Marszałek przyznał dotacje dla jednostek WOPR w regionie. Tarnowscy ratownicy zakupią motorówkę
access_time 2021-07-01 09:27:00
Samorząd województwa wsparł finansowo małopolskich ratowników wodnych. Dofinansowanie w wysokości 400 tys. zł trafiło do 10 grup ratowników z całego województwa, w tym do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Pieniądze zostaną one wykorzystane przede wszystkim na zakup sprzętu oraz szkolenia.

Dofinansowanie na szkolenia czy zakup sprzętu otrzymało Krakowskie, Gorlickie, Sądeckie i Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe w Nowym Targu, Miejskie WOPR w Chrzanowie, Miejskie WOPR w Oświęcimiu, Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych, Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Myślenicach i Oddział Regionalny WOPR w Olkuszu. Symboliczne czeki wręczyli w środę w tarnowskim Ratuszu marszałek Witold Kozłowski oraz wicemarszałek Łukasz Smółka.

- Przekazujemy łącznie 400 tysięcy złotych dla małopolskich jednostek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dla wszystkich 10 jednostek działających w regionie. Te pieniądze pozwolą podnosić kwalifikacje naszych ratowników, ale także zakupić potrzebny sprzęt, czy przeprowadzić akcje promujące bezpieczeństwo nad wodą - mówił marszałek Witold Kozłowski.

Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało 40 tys. zł dotacji. Pieniądze te zamierza przeznaczyć na zakup specjalistycznej łodzi motorowej, która będzie służyć na cieszącym się dużą popularnością kąpielisku w Radłowie.

- Wakacje to czas, w którym ratownicy WOPR mają najwięcej pracy. Liczymy, że zakup odpowiedniego sprzętu pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Apeluje do wszystkich mieszkańców Małopolski i turystów, żeby uważali spędzając czas nad wodą i w wodzie. Szczególną troską należy objąć dzieci i nie pozostawiać ich bez odpowiedniej opieki. Pamiętajmy, że w sytuacji kryzysowej należy zadzwonić pod numer ratunkowy 984 - przypomniał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Fot. Archiwum UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A