Wykonawca znów zawalił. Kolejne opóźnienie przy budowie skweru na Wałowej
access_time 2021-07-02 09:42:00
Miał być gotowy pod koniec czerwca, nadal jest w remoncie. Miasto wciąż nie może się doczekać wykonania wszystkich poprawek, jakich oczekuje od wykonawcy skweru przy ulicy Wałowej.

- Niestety wykonawca nie wywiązał się ze swoich deklaracji. Daliśmy mu czas do połowy lipca. Jeżeli do tego czasu nie dokończy wszystkich poprawek, to prezydent rozwiąże z nim umowę. Myślę jednak, że do tego nie dojdzie, bo wykonawca teraz już wyraźnie przyspieszył z pracami - mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej UMT.

Robotnicy muszą poprawić m.in. nierówno docięte i krzywo zamontowane ozdobne płyty z piaskowca, uszkodzone nakładki na schodach i wykonać prace związane z nasadzeniem zieleni.

Budowie skweru wraz z Multimedialnym Centrum Artystycznym od początku towarzyszyły problemy. Inwestycja miała być gotowa jesienią 2018 roku, ale roboty na wiele miesięcy wstrzymał problem z nawierzchnią placu i panującą w pomieszczeniach piwnicznych ogromną wilgocią. Pod koniec 2019 roku pierwszy wykonawca remontu odstąpił od umowy z miastem. Firma chciała zwiększyć budżet inwestycji w związku z dodatkowymi pracami, które musiała wykonać, a na to nie zgodził się magistrat. Po kilku nieudanych przetargach, nowego wykonawcę udało się wyłonić dopiero jesienią ubiegłego roku. Ten jednak, jak się okazuje, również ma ogromne kłopoty z terminowym dokończeniem inwestycji. Jeszcze dłużej niż na skwer, trzeba będzie poczekać na Multimedialne Centrum Artystyczne. Zawilgocone piwniczne mury muszą być wentylowane przynajmniej do jesieni. Jeżeli nadzór budowlany nie wykaże nieprawidłowości, obiekt powinien być oddany w październiku.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A