Deszcz nie odpuszcza. Zalane ulice, podtopienia, przekroczone stany alarmowe na rzekach
access_time 2021-08-30 09:10:00
Po intensywnych nocnych opadach, rzeka Biała w Ciężkowicach, Tuchowie i Golance przekroczyła stan alarmowy, na terenie powiatu doszło do licznych, lokalnych podtopień, a w Wielkiej Wsi wezbrany potok porwał samochód.

Intensywne opady deszczu sprawiają, że rzeki coraz szybciej przybierają. Niepokojąco prezentuje się stan wody w Białej w Ciężkowicach, gdzie rzeka osiągnęła stan 600 cm i przekroczyła stan alarmowy. Na szczęście obecnie obserwuje się tendencję spadkową. W miasteczku nieprzejezdne są ulice Okrężna i Nadbrzeżna. Biała przekroczyła stan ostrzegawczy również w Tuchowie, Golance i Bobowej.

W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy, głównie do zalanych posesji, budynków, piwnic, garaży podziemnych. Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę w Wielkiej Wsi w gminie Wojnicz, gdzie silny nurt rzeki Milowianki porwał samochód osobowy. Na szczęście kierowca o własnych siłach zdołał opuścić pojazd.

Niestety to nie koniec opadów. Pochmurnie i deszczowo będzie do środy. Miejscami może spaść nawet do 70 litrów wody na metr kwadratowy.

ac / fot. OSP i MDP Ciężkowice, Tarnow112

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821