Firma Bruk-Bet za blisko 5 milionów złotych kupiła Pałac Dolańskich w Radłowie
access_time 2021-10-14 11:28:00
Krzysztof Witkowski, prezes firmy Bruk-Bet, został właścicielem XIX- wiecznego Pałacu Dolańskich w Radłowie. Producent kostki brukowej jako jedyny wziął udział w przetargu na sprzedaż nieruchomości. Za obiekt należący do powiatu tarnowskiego zapłaci 4 865 000 zł.

Przypomnijmy, że decyzja o spieniężeniu Pałacu Dolańskich w Radłowie zapadła zaraz po tym, jak w 2019 roku zlikwidowano działającą tam szkołę średnią. Położona niedaleko zjazdu z autostrady A4. posiadłość ma blisko dwustuletnią historię i mnóstwo pomieszczeń w środku do zagospodarowania. Na sprzedanym terenie poza pałacem znajduje się część parku, budynki folwarczne i sala gimnastyczna. Całość wpisana jest do rejestru zabytków.

- Firma Bruk-Bet była jedynym oferentem; zgodnie z przepisami w wyznaczonym terminie wpłaciła wadium. Teraz notariusz będzie sprawdzał dokumenty. Nieruchomość zostanie formalnie sprzedana jak będzie gotowy akt notarialny i obie strony złożą pod nim podpisy - mówi wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma.

Nowy właściciel ma ambitne plany związane z zakupionym miejscem. Zapewnia, że nie zamierza prowadzić w pałacu działalności komercyjnej, tylko kulturalno-społeczną. W zabytkowych wnętrzach chce stworzyć m.in. Muzeum Regionalne Ziemi Naddunajeckiej. Z kolei sala gimnastyczna będzie służyć piłkarzom z ekstraklasowej drużyny Bruk-Bet Termalica Nieciecza, ale także okolicznym mieszkańcom. Wolne pomieszczenia biznesmen planuje zaadaptować na siłownię i gabinet odnowy biologicznej. W najbliższym czasie prezes Bruk-Betu ma się również spotkać z burmistrzem Radłowa Zbigniewem Mączką, by rozmawiać o potrzebach lokalnej społeczności.

ac / fot. archiwum SP

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821