93-letnia pacjentka najprawdopodobniej popełniła w szpitalu samobójstwo. "Wyrwała wenflon od kroplówki i wyskoczyła przez okno"
access_time 2021-10-19 08:39:00
Staruszka, która w poniedziałek nad ranem zginęła po upadku z piątego piętra Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie, najprawdopodobniej popełniła samobójstwo - tak wynika ze wstępnych ustaleń prokuratury.

Do tragedii doszło w poniedziałek przed godziną 7 rano. Janina K., 93-letnia pacjentka oddziału kardiologii, wypadała z piątego piętra Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. Zginęła na miejscu. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że kobieta najprawdopodobniej popełniła samobójstwo.

- Wyrwała spod plastra igłę z kroplówki, wyszła ze swojej sali do sąsiedniego pomieszczenia, które wcześniej pełniło funkcję izolatki dla osób z podejrzeniem koronawirusa, otworzyła okno i wyskoczyła. Pod parapetem zostały jej pantofle - mówi prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

- Rozpytywano personel szpitala. Z wypowiedzi pracowników wynika, że była to kobieta spokojna, niekonfliktowa. Z uwagi na wiek i przebyte choroby, kontakt z nią był jednak utrudniony - dodaje prokurator.

Śledczy nie kończą jeszcze postępowania. Dziś ma się odbyć sekcja zwłok kobiety. Dodajmy, że 93-latka przebywała w szpitalu od soboty, 16 października.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821