Tarnów otrzyma 30 mln zł z Polskiego Ładu. Jakie inwestycje zostaną zrealizowane?
access_time 2021-10-26 08:15:00
Dwie inwestycje w Tarnowie zostaną dofinansowane w ramach pilotażu Rządowego Funduszu Polski Ład. Miasto otrzymało w sumie ponad 30 milionów złotych na przebudowę krytego basenu w Mościcach oraz rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 9.

W poniedziałek, 25 października ogłoszono wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”. Na liście znalazły się dwa z trzech projektów zgłoszonych przez samorząd Tarnowa: budowa letniego parku wodnego w miejscu obecnego kompleksu basenów w Mościach (koszt ok. 30 milionów złotych) z wykorzystaniem inwestycji jako infrastruktury sportowej dla Igrzysk Europejskich w 2023 roku oraz rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 9 wraz z salą gimnastyczną (koszt ok. 5 milionów zł). Nie uwzględniono natomiast trzeciego projektu, czyli budowy łącznika do ulicy Tuchowskiej z ul. Krakowskiej na wysokości ul. Warsztatowej (koszt ok. 167 mln zł). Miasto otrzymało w sumie 30 milionów 200 tys. zł, z czego 25 mln 200 tys. zł na budowę letniego parku wodnego i 5 milionów zł na rozbudowę SP nr 9.

Letni park wodny wraz z lodowiskiem powstanie w miejscu nieczynnego już basenu w Mościcach. Miasto zakłada, że budowa kompleksu zakończy się w połowie 2023 roku, ponieważ zaplanowano na nim część zawodów w ramach Igrzysk Europejskich. Koncepcja jest już gotowa. Zakłada ona stworzenie parku wodnego ze zjeżdżalniami, boiskiem do piłki wodnej i torami wodnymi o długości 25 metrów, które będą oddzielone od części rekreacyjnej pomostem. W części „suchej”, w miejscu zasypanej niecki basenu olimpijskiego, powstać ma z kolei obiekt spełniający podwójną rolę: zimą ma to być lodowisko, w pozostałych miesiącach boisko do futsalu. W tej części mościckiego obiektu znaleźć ma się także rolkostrada oraz służący do jazdy na rowerach pump-track, czyli pofałdowany teren w postaci muld piaskowo-ziemnych, pokryty powierzchnią asfaltową.

Druga inwestycja to rozbudowa szkoły nr 9. Polegać będzie na nadbudowie sal lekcyjnych i budowie sali gimnastycznej.

Łącznie do samorządów z subregionu tarnowskiego trafiło 456 milionów zł.

ac / fot. M. Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821