Prawie 10 milionów z Polskiego Ładu dla Szerzyn. Powstanie kąpielisko z plażami, pomostem, domkami i tężnią solankową
access_time 2021-10-27 08:00:00
W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, gmina Szerzyny otrzyma prawie 10 milionów złotych na budowę kompleksu rekreacyjnego. To jedna z najwyższych kwot dofinansowania w powiecie tarnowskim.

Prawie 10 milionów zł dostanie gmina Szerzyny w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Kwota ta zostanie przeznaczona na budowę nowoczesnego kompleksu rekreacyjnego położonego nad akwenem o powierzchni około 1 ha. Na jego terenie znajdą się m.in. dwie plaże - dla dorosłych i dla dzieci, pole kempingowe i namiotowe, cztery domki turystyczne, punkt gastronomiczny z tarasem, miejsca grillowe, toalety, wypożyczalnia rowerków wodnych, plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki plażowej, drewniany pomost z altaną widokową i tężnia solankowa.

Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 10 milionów 900 tysięcy złotych, dofinansowanie pokryje więc 90 proc. kosztów. - Zadanie powinno zostać ukończone do połowy 2024 roku. Bardzo serdecznie dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za przyznanie tak znaczącego dofinansowania, które jest niebywałą szansą rozwoju dla gminy Szerzyny - powiedział wójt Grzegorz Gotfryd.

Samorządy z powiatu tarnowskiego w ramach Polskiego Ładu otrzymają w sumie ponad 456 milionów złotych. Dzięki pieniądzom zrealizowane zostaną głównie remonty lub budowy dróg, modernizacje budynków użyteczności publicznej, a także przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnych.

ac / wizualizacje fb Grzegorz Gotfryd

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821