Uroczysta sesja w ratuszu. Rozdano nagrody Tertila i uhonorowano "najszybszą babcię świata"
access_time 2021-10-30 23:11:00
Tradycyjnie już, 30 października w ratuszu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego.

Uroczysta sesja była okazją do przyznania nagród, wyróżnień i zaszczytnych tytułów. Barbara Prymakowska - w uznaniu wybitnych zasług dla popularyzacji sportu i aktywnego trybu życia - oficjalnie otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa.

- Najserdeczniej dziękuję Radzie Miejskiej i prezydentowi miasta za uhonorowanie mnie tak wielkim zaszczytem i tytułem - „Honorowa Obywatelka Miasta Tarnowa”. Jest to dla mnie niebywała radość. Oceniając swój sukces, oceniam przede wszystkim to, co dałam innym. Moją ogromną radość dedykuję mojej rodzinie, nauczycielom, trenerom, organizatorom wydarzeń sportowych oraz wszystkim tym, którzy kochają sport - mówiła Barbara Prymakowska.

Podczas uroczystości przyznano też Nagrody im. Tadeusza Tertila za najlepsze prace dyplomowe. W konkursie mogli brać udział absolwenci uczelni, którzy przygotowali pracę dyplomową dotyczącą Tarnowa lub powiatu tarnowskiego. Nagrody przyznawane były w trzech kategoriach: prace magisterskie w obszarze nauk humanistycznych lub społecznych, prace magisterskie w obszarze nauk pozostałych oraz prace licencjackie i inżynierskie.

Decyzją komisji konkursowej, złożonej z przedstawicieli Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz reprezentantów uczelni, nagrodę z obszaru nauk humanistyczno-społecznych otrzymał Krzysztof Kostecki, absolwent Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie za pracę "VSM-Value Stream Mapping jako narzędzie analizy i optymalizacji przepływów w przedsiębiorstwie produkcyjnym na przykładzie firmy XYZ". Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do Magdaleny Kozioł z tej samej uczelni za pracę "Aktywność zawodowa kobiet i mężczyzn".

W kolejnej kategorii, prace magisterskie – obszar nauk pozostałych, nagrodę otrzymał Kamil Stańczyk z Politechniki Krakowskiej. Laureat przygotował na obronę magisterium temat dotyczący interwencji urbanistycznej, która miałaby dotyczyć nowego centrum aktywności w Mościcach.

W kategorii prac licencjackich i inżynierskich, nagroda Tertila powędrowała do Arkadiusza Kopacza. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zajął się wizualizacją Nowej Synagogi w Tarnowie. W tej kategorii wręczono również dwa wyróżnienia. Otrzymali je Wiktor Bochenek z Uniwersytetu Jagiellońskiego ("Dziedzictwo Mościc: badanie społeczne na temat postrzegania, ochrony, atrakcyjności i jego udostępniania") oraz Urszula Kosiarska, absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu ("Organizacja i komunikacja w firmach ubezpieczeniowych na przykładzie firm działających w Powiecie Tarnowskim").

Autorzy najlepszych prac magisterskich otrzymali w nagrodę po 4 tys. złotych, licencjackich i inżynierskich 3 tys. zł, zaś wyróżnieni - czek w wysokości tysiąca złotych. Nagrody sfinansowane zostały ze środków Urzędu Miasta Tarnowa oraz Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Podczas sesji wręczono również statuetki i dyplomy laureatom i osobom wyróżnionym w ubiegłorocznej 14. edycji konkursu. Otrzymali je: Piotr Kopa, Mariusz Szatko, Katarzyna Guzy-Mróz, Anna Świętnicka, Dagmara Kras oraz Klaudia Złotowska.

ac / fot. M. Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821