Pierwsza dama odwiedziła seniorów z gminy Zakliczyn
access_time 2021-11-04 11:07:00
Pierwsza dama odwiedziła seniorów w Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów Gminy Zakliczyn w Kończyskach. W spotkaniu uczestniczyli też starosta tarnowski Roman Łucarz, burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak i przedstawiciele Samarytańskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

W środę małżonka prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda, spotkała się z mieszkańcami gmin Zakliczyn i Gromnik, korzystającymi z Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów w Kończyskach. Obiekt przeznaczony jest dla osób powyżej 60. roku życia, które z uwagi na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają wsparcia i opieki. Uczestnicy mają zapewniony transport, wyżywienie, opiekę pielęgniarską i rehabilitacyjną oraz zajęcia aktywizujące i usprawniające. W jednym z takich zajęć integracyjno-umysłowych wzięła udział Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza dama chętnie też odpowiadała na pytania seniorów. Rozmawiano m.in. o dobroczynności, zmianach zachodzących na wsi i przekazywaniu tradycji młodemu pokoleniu.

- Cieszę się, że coraz więcej osób w Polsce zdaje sobie sprawę z wielkiego potencjału starszego pokolenia. Tutaj w regionie tarnowskim i gminie Zakliczyn, inicjatywy na rzecz seniorów, robią naprawdę duże wrażenie. Są tu osoby pełne zapału i pasji, których pozytywne nastawienie udziela się innym. Warto też pamiętać, że od tego co zbudujemy dziś, będzie zależała też nasza przyszłość - powiedziała po wizycie w Kończyskach Agata Kornhauser-Duda.

Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów Plus prowadzone jest przez Samarytańską Federację Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z gminami Zakliczyn, Gromnik i Wojnicz.

ac / fot. archiwum starostwa powiatowego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821