Mistrzowie fotografii artystycznej na wystawie w Galerii TCK
access_time 2021-11-05 10:19:00
W Galerii TCK można oglądać ekspozycję "Excellence FIAP Polska 2". To wystawa fotografii artystycznej, na którą składa się kilkadziesiąt unikatowych zdjęć, wykonanych przez grono fotografów uhonorowanych tytułem EFIAP. Wernisaż wystawy odbył się w środę, 3 listopada.

FIAP to Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej, zrzeszająca organizacje fotograficzne z ponad 85 krajów członkowskich. Excelence FIAP (EFIAP) to jeden z tytułów artystycznych nadawany przez tę federację i oznacza wybitnego artystę sztuki fotograficznej. Starać się o niego może zarówno profesjonalny fotograf, jak i amator. Na przestrzeni ostatnich 70 lat tylko kilkudziesięciu Polaków uzyskało ten tytuł.

Prace prezentowane w Galerii TCK, wykonane są w różnorodnych technikach i najwyższych standardach kolekcjonerskich. Podane są na papierach archiwalnych, posiadają stosowne certyfikaty i występują w limitowanym nakładzie. Na wystawie można zobaczyć zdjęcia: Marcina Bawca, Jana Brdeja, Cezarego Dubiela, Rafała Kaźmierczaka, Cezarego Kowalczuka, Adama Ksieniewicza, Doroty Kyci, Krzysztofa Muskalskiego, Roberta Pranagala, Alicji Przybyszowskiej, Zdzisława Rynkiewicza, Tomasza Sobczaka, Krzysztofa Stósa, Piotra Sygnarowicza, Zygmunta Trylańskiego, Janusza Wojcieszaka, Grzegorza Wójcika i Krzysztofa Zająca.

Wystawa będzie czynna do 27 listopada, a zapraszają na nią Tarnowskie Centrum Kultury oraz Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne.

ac / fot. M. Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821