Narodowe Święto Niepodległości. Jak będą wyglądały obchody 11 listopada w Tarnowie?
access_time 2021-11-08 13:42:00
Uroczystości rocznicowe, patriotyczne śpiewanie i trójwymiarowy pokaz historii Tarnowa - tak wygląda tegoroczny program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Tarnowie.

W czwartek, 11 listopada, o godz. 15 w bazylice katedralnej rozpocznie się msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy przejdą pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie odbędą się uroczystości rocznicowe. Złożenie kwiatów przez przedstawicieli miasta zaplanowane jest także przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 16.45.

Obchodom 11 listopada towarzyszyć będzie też wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przed Teatrem im. Ludwika Solskiego - to  godz. 17.30. Uczestnicy spotkania otrzymają okolicznościowe śpiewniki. Z kolei w godzinach wieczornych na placu Kazimierza odbędzie się projekcja mapping 3D, która pokaże historię Tarnowa w trójwymiarze. Pokazy zaplanowano co pół godziny: 18.30 - 19.00 - 19.30 - 20.00

Z powodu zagrożenia epidemicznego, podobnie jak w roku ubiegłym, odwołano natomiast inscenizacje historyczne i uroczystości przy cmentarzu w Mościcach, które organizuje od lat Rada Osiedla Mościce. Odbędzie się za to Balonowy Turniej Niepodległości, na który co roku zaprasza Mościcki Klub Balonowy. Balony wystartują około godz. 13 z parku przy ul. Czarna Droga, obok cmentarza w Mościcach. Po locie organizatorzy zapraszają na na grilla, żurek i przekąski, a wieczorem na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i biesiadnych.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821