Wielkie Tarnowskie Dionizje już po raz dziewiąty
access_time 2021-11-10 07:24:00
Po rocznej przerwie wracają Wielkie Tarnowskie Dionizje. Wydarzenie zainauguruje orszak winny, który przejdzie ulicami Starego Miasta. W programie jest też kiermasz winiarski.

Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy wraz z partnerami - Tarnowską Organizacją Turystyczną i Tarnowskim Centrum Informacji zapraszają na IX Wielkie Tarnowskie Dionizje. W najbliższą niedzielę, 14 listopada, na ulice Starego Miasta wyjedzie po raz 9. orszak winny, w którym udział wezmą lokalni winiarze. Przemarsz rozpocznie się o godz. 13, a przewodzić mu będzie tradycyjnie konna szlachta. Po jego zakończeniu, ok. g. 13:45, organizatorzy zapraszają na kiermasz winiarski, który odbędzie się na tarnowskim rynku.

Natomiast już dziś o 17.30 w restauracji "Szczęście" można wziąć udział w spotkaniu „Wieczór z winem”, na którym o winiarstwie rozprawiać będą goście z Winnicy Zadora i Winnicy Rodziny Steców. - Będziemy próbować cztery wina czerwone oraz jedno różowe w towarzystwie degustacyjnego menu specjalnie przygotowanego przez naszego szefa kuchni. Przystawka, danie główne oraz deser, regionalna zimna płyta na każdym stole, wyśmienite wino - czego więcej chcieć do szczęścia! - zachęcają organizatorzy.

ac / fot. Krzysztof Gzyl, TCI

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821