Kto zabrał okulary burmistrzowi Tertilowi? Rada Osiedla Starówka apeluje o ich zwrot i obiecuje nagrodę
access_time 2021-11-14 16:10:00
Stojący na rynku pomnik Tadeusza Tertila został okradziony. Ktoś pozbawił zasłużonego burmistrza Tarnowa... okularów.

Z nosa mosiężnej podobizny burmistrza Tadeusza Tertila w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęły okulary. Brak oprawek zauważono w piątek, 12 listopada. Nie wiadomo, czy ten ważny atrybut wybitnego włodarza został z premedytacją skradziony, czy po prostu odpadł. Tak czy inaczej, ktoś go zabrał. Rada Osiedla Starówka apeluje o zwrot okularów, w zamian oferując nagrodę.

- Zagorzały fan burmistrza Tertila proszony jest o oddanie okularów, które zabrał sobie "na pamiątkę". Jako że rozumiemy, że można być zafascynowanym naszym burmistrzem, w zamian za okulary oferujemy wyjątkowe wydawnictwo o burmistrzu, jego obraz oraz komplet gadżetów naszej Rady - czytamy na profilu Rady Osiedla Starówka.

Okulary należy zwrócić do siedziby Tarnowskiego Centrum Informacji lub Urzędu Miasta. Można też skontaktować się bezpośrednio z Radą Osiedla Starówka.

Pomnik Tadeusza Tertila, nazywanego „burmistrzem niepodległości”, został odsłonięty 30 października 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Tarnów. Stanął przy kamienicy, w której mieszkał burmistrz, a teraz powstaje w niej Tarnowski Park Doświadczeń. Inicjatorem jego powstania jest Rada Osiedla "Starówka", a twórcą kielecki artysta Arkadiusz Latos. Posąg przez ostatnie dwa lata znajdował się w magazynie, gdzie trafił z powodu remontu płyty rynku i prac prowadzonych przy adaptacji kamienicy pod czwórką. Dopiero we wrześniu tego roku wrócił na swoje miejsce.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821