Wykłady, warsztaty kulinarne i konkurs. Fundacja Kromka Chleba rusza z kampanią „Przyjaźni seniorom”
access_time 2021-11-18 10:55:00
Tarnowska Fundacja Kromka Chleba prowadzi kampanię społeczną „Przyjaźni seniorom”. Jej głównym celem jest kształtowanie empatycznych postaw wobec osób starszych i przełamywanie panujących wokół nich stereotypów.

W ramach realizowanej kampanii, organizatorzy proponują seniorom m.in. cykl dziewięciu internetowych wykładów dotyczących bezpieczeństwa – finansowego, zdrowotnego i społecznego. Wykładowcy będą tłumaczyli starszym osobom, jak chronić się przed oszustwami i manipulacjami, jak bezpiecznie korzystać z internetu i jak radzić sobie w czasach pandemii. Pojawią się też takie zagadnienia, jak poszukiwanie ochrony prawnej, prawa konsumenckie i zarządzanie budżetem domowym.

Kolejna propozycja to organizowane w Tarnowie dwudniowe warsztaty kulinarne, dzięki którym seniorzy będą mogli wzbogacić swoje menu i nauczyć się przygotowywania prostych, dobrze zbilansowanych potraw. Warsztaty poprowadzi Alicja Rokicka, autorka popularnego bloga i czterech książek kulinarnych.

Trzecia oferta skierowana jest do rodzin seniorów, w szczególności do ich wnuków. To plebiscyt na superdziadka lub superbabcię. - Jeśli w waszej rodzinie jest starsza osoba wyróżniająca się aktywnym, kreatywnym podejściem do życia i wnosząca nową jakość do życia swoich wnuków, do 30 listopada można zgłosić jej kandydaturę pod adresem fundacja@kromkachleba.pl z dopiskiem „Zgłoszenie konkurs” - zachęcają organizatorzy. Superbabcia i superdziadek, którzy wygrają w internetowym plebiscycie, wezmą udział m.in. w profesjonalnej sesji fotograficznej.

Więcej informacji na stronie: https://kromkachleba.pl/pl/seniorzy

- Fundacja Kromka Chleba zrobiła już wiele dobrego dla ludzi - bezdomnych, chorych, uzależnionych, starych i młodych. Kampania „Przyjaźni seniorom” to nowy, piękny rozdział w jej historii. Warto z niej skorzystać. Warto ją wesprzeć - przekonują organizatorzy.

Kampania jest współfinansowana ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 Edycja 2021.

ac / fot. materiały organizatora

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821