Nietrzeźwy uciekał przed kontrolą przeładowanym dostawczakiem
access_time 2021-11-24 08:42:00
Prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego, zatrzymany po pościgu przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego w Woli Dębińskiej. Co więcej, kontrola wagowa wykazała, że jego auto było przeładowanie o blisko dwie tony.

Małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, pełniąc służbę na DK94 w Woli Dębińskiej, zwrócili uwagę na samochód dostawczy, którego kierujący po przejechaniu wag preselekcyjnych, nagle skręcił w boczną drogę. Funkcjonariusze uznali, że kierowca zrobił to celowo, chcąc uniknąć kontroli, ruszyli więc za nim w pościg. Po zatrzymaniu uciekiniera, doprowadzono go na punkt kontrolny. Tam okazało się, że przypuszczenia inspektorów były słuszne - po zważeniu samochodu wyszło na jaw, że był on przeładowany o blisko 2 tony (waga wskazała 5,3t).

To jednak nie koniec kłopotów kierowcy. W trakcie kontroli mężczyzna przez cały czas zachowywał się bardzo nerwowo, był pobudzony i niespokojny,  funkcjonariusze postanowili więc sprawdzić stan jego trzeźwości. I tym razem intuicja ich nie zawiodła. Badanie alkomatem wykazało 0,48 promila alkoholu. Delikwent został przekazany wezwanej na miejsce policji.

ac / fot. ITD

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821