Obchody Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego w Lusławicach z udziałem minister Maląg
access_time 2021-11-26 10:02:00
Tegoroczne obchody Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego odbyły się z udziałem minister rodziny polityki społecznej Marleny Maląg.

W czwartek, w ramach obchodów Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławiach, z pracownikami ośrodków pomocy społecznej i wolontariuszami z regionu spotkała się minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Wiem, że jesteście świadomi swej roli i trudności, z którymi musicie się mierzyć. To Państwo – pracownicy socjalni, niezależnie od zatrudnienia i zajmowanych stanowisk, wkładacie codzienny wysiłek w poprawę warunków życia wielu grup społecznych – mówiła Maląg.

W całym kraju pracuje około 23 tys. pracowników socjalnych. W województwie małopolskim - 2 tys.

W trakcie spotkania minister Maląg wręczyła wyróżnienia osobom realizującym ważne projekty w zakresie pomocy społecznej. Sama również została uhonorowana przez starostę tarnowskiego Romana Łucarza najwyższym powiatowym odznaczeniem - Grosz Ziemski Tarnowski.

W obchodach Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego uczestniczyli również m.in. posłowie Urszula Rusecka i Wiesław Krajewski oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron.

ac / fot. P. Topolski (archiwum SP)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821