Tarnowscy pogranicznicy zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów
access_time 2021-11-26 11:56:00
11 tys. sztuk papierosów i ponad 57 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zabezpieczyli funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Tarnowie. Nielegalnym wytwarzaniem i dystrybucją wyrobów tytoniowych zajmował się 58-latek z Pilzna.

Podczas legitymowania mieszkańca Pilzna, uwagę tarnowskich pograniczników przykuł spory bagaż mężczyzny. Jak się okazało skrywał on 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Po uzyskaniu informacji, gdzie kupił nielegalny towar, funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. - Na miejscu zastali domową linę produkcyjną do wytwarzania papierosów, m.in. maszyny do cięcia tytoniu i nabijania papierosów, kompresory, blisko 11 tys. sztuk papierosów i ponad 57 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość nielegalnych wyrobów akcyzowych oszacowano na blisko 51 tys. zł. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby pond 60 tys. zł z tytułu uszczupleń akcyzowych - mówi chorąży Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Właścicielem nielegalnej wytwórni papierosów okazał się 58-letni mieszkaniec Pilzna. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego oraz nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. 58-latek przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono należący do niego samochód. O dalszym losie obu mężczyzn (producenta i nabywcy wyrobów tytoniowych) zadecyduje sąd.

ac / fot. KaOSG

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821