Malta Służba Medyczna otrzymała karetkę
access_time 2021-11-27 10:18:00
Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie przekazała jedną ze swoich rezerwowych karetek Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna - Oddział w Tarnowie. Ambulans został użyczony na okres jednego roku, z możliwością przedłużenia umowy.

Oficjalne przekazanie kluczyków do ambulansu odbyło się w piątek na terenie Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Na wartość współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi powiatu tarnowskiego a Maltańczykami wskazywał wicestarosta Jacek Hudyma.

- Wspólnie wypracowane przez samorząd powiatu tarnowskiego i ratownictwo medyczne sposoby działania w czasie pandemii można by wskazywać jako wzór. Niejednokrotnie, gdy brakowało zespołów medycznych, stowarzyszenie brało na siebie ciężar niesienia pierwszej pomocy. A warto podkreślić, że służba maltańska to prawdziwi profesjonaliści, również dzięki szeregowi szkoleń finansowanych z budżetu małopolski - podkreślał wicestarosta Jacek Hudyma - Dzisiejsze przekazanie karetki jest z jednej strony wyrazem solidarności, a z drugiej znaczącym wzmocnieniem zaplecza medycznego Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna.

Malta Służba Medyczna to organizacja pożytku publicznego działająca na zasadzie wolontariatu. Zajmuje się zabezpieczaniem różnego rodzaju imprez masowych, organizowaniem szkoleń z zakresu pierwszej pomocy i akcji społecznych mających na celu propagowanie profilaktyki prozdrowotnej. W ostatnim czasie zaangażowała się również w walkę z pandemią. Przekazany ambulans to samochód marki Mercedes Sprinter. Karetka jest w pełni sprawna technicznie i będzie służyła stowarzyszeniu na okres roku, z możliwością przedłużenia umowy.

ac / fot. P. Topolski (archiwum SP)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821